Բերքաձորում 34 տեղահանված ընտանիք է հաստատվել. Համայնքապետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 30 սեպտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Բերքաձորի համայնքապետ Զարինե Մեքիյանը:
«Տեղահանված երեսունչորս ընտանիք է հաստատվել գյուղում՝ 148 հոգով: Դպրոցը, որը նախատեսված է 45 աշակերտի համար, ունի 31 աշակերտ: Մանկապարտեզ չունենք. գյուղում մանկապարտեզի ենթակա 6 երեխա ունենք: Համայնքում գործում են համայնքապետարան, բուժկետ, մշակույթի տուն: Գյուղամիջյան ճանապարհներն ասֆալտապատ են: Գյուղը գազաֆիկացված է, ապահովված էլեկտրաէներգիայով, շուրջօրյա ջրամատակարարմամբ: Պատերազմի ընթացքում գյուղում 6 տուն մասնակի վնասներ է կրել»,- ասել է Զ. Մեքիյանը:
Նա ցավով տեղեկացրեց, որ պատերազմական գործողությունների ընթացքում գյուղը երկու զոհ է տվել: Օրերս էլ տեղի է ունեցել նրանց հիշատակին կառուցված խաչքար-հուշարձանի բացման արարողությունը:
Անդրադառնալով բնակիչների զբաղվածությանը՝ մեր զրուցակիցը տեղեկացրեց, որ պատերազմից հետո շատ քիչ են զբաղվում գյուղատնտեսությամբ:

34 displaced families resettled in Berkadzor. Head of Community
The Berkadzor community of Artsakh’s Askeran region has 384 inhabitants. All the villagers have returned after the war.
34 displaced families resettled in Berkadzor.  Head of Community
STEPANAKERT, SEPTEMBER 30, ARTSAKHPRESS: The head of the community, Zarine Mekiyan told "Artsakhpress".
"Thirty-four displaced families have settled in the village. The school, which is designed for 45 students, has 31 students.
We do not have a kindergarten. We have 6 pre-school children. The community has  a hall, an aid station and a house of culture. The rural roads are paved. The village is gasified; it is provided with electricity and round-the-clock water supply. During the war, 6 houses in the village suffered partial damage," said Z. Mekiyan.
The head of the community noted with regret that during the recent battles for the defense of the homeland 2 of their fellow-villagers have fallen.
Referring to the employment of the residents, our interlocutor said that after the war very few people are engaged in agriculture.