Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 7 դեպք է գրանցվել
Սեպտեմբերի 30-ին կատարվել է 69 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 7 դեպք է գրանցվել։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 21 վարակակիր:
Բժիշկները 5 հիվանդի առողջական վիճակը գնահատում են ծանր, իսկ թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
ԱՀ առողջապահության նախարարության «Հանրապետական բժշկական կենտրոնում» ՓԲԸ-ում կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) պատճառով գրանցվել է ևս մեկ մահ: Հիվանդը 74-ամյա կին էր, ում մոտ ախտորոշվել էր կորոնավիրուսային հիվանդություն՝ բարդացած թոքաբորբով:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 13249 քաղաքացու հետազոտություն, որից 1156-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе выявлено 7 случаев заболевания коронавирусом
30 сентября в Арцахе было проведено 69 тестов, в результате зарегистрировано 7 случаев заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 октября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 21 пациентов. Врачи оценивают состояние 5 пациентов как тяжелое, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Еще одна смерть от коронавирусной болезни (COVID-19) зарегистрирована в ЗАО «Республиканский медицинский центр» Министерства здравоохранения Республики Арцах. Пациентка - 74-летняя женщина, у которой диагностировали коронавирусную болезнь с осложненной пневмонией.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 13249 человек, у 1156 из них тесты дали положительный результат.