Ազատուհի Սիմոնյանը հանդիպել է Գլենդելի քաղաքապետի հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահի՝ սփյուռքի հարցերով խորհրդական Ազատուհի Սիմոնյանն ԱՄՆ կատարած այցի շրջանակներում հանդիպել է Գլենդելի քաղաքապետ Փաուլա Դիվայնի և քաղաքային խորհրդի անդամներ Արդի Քասախյանի, Արա Նաջարյանի, Վրեժ Աղաջանյանի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին «Արցախպրես»֊ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Ա. Սիմոնյանը։
«Գլենդելի քաղաքապետի և խորհրդի անդամների հետ հանդիպմանս օրակարգը, իհարկե, հետպատերազմյա Արցախի մասին որոշակի տեղեկատվության փոխանակումն էր և զրույցը ապագա անելիքների շուրջ: Նրանց ներկայացրեցի Արցախում այսօր տիրող սոցիալ-տնտեսական իրավիճակը, տեղահանված բնակչությանը հուզող հիմնահարցերը և դրանց լուծմանն ուղղված ուղիները: Շնորհակալական խոսքս փոխանցեցի պատերազմի օրերին Արցախին աջակցելու հանձնառության համար, որին ի պատասխան՝ տիկին քաղաքապետի կողմից ստացա մշտական համագործակցության և տարաբնույթ ծրագրերով Արցախին աջակցելու պատրաստակամություն»,֊ նշեց մեր զրուցակիցը և հավելեց, որ Գլենդելի քաղաքային խորհրդի անդամներին Արցախ է հրավիրել՝ տեղում քննարկելու տեղական ինքնակառավարման մարմինների հետ հետագա համագործակցության հարցերի շրջանակը:

Азатуи Симонян встретилась с мэром Глендейла
В рамках визита в США советник президента Республики Арцах по делам диаспоры Азатуи Симонян встретилась с мэром Глендейла Паулой Дивайн и членами городского совета Арди Касахяном, Ара Наджаряном и Врежом Агаджаняном.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 октября, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сказала А.Симонян.
«В повестке дня моей встречи с мэром Глендейла и членами совета, конечно же, был обмен некоторой информацией о послевоенном Арцахе, разговор о том, что делать дальше. Я представила им текущую социально-экономическую ситуацию в Арцахе, проблемы, волнующие вынужденных переселенцев, и пути их решения. Я выразила благодарность за приверженность поддержке Арцаха в дни войны, в ответ на что получила от мэра готовность поддерживать Арцах посредством постоянного сотрудничества и различных программ»- отметила наша собеседница, добавив, что пригласила членов городского совета Глендейла в Арцах для обсуждения на месте вопросов дальнейшего сотрудничества с органами местного самоуправления.