Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է «Արամազդ» ջոկատի անդամներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 5-ին ընդունել է «Արամազդ» ջոկատի անդամներին՝ հրամանատար, «Տիգրան Մեծ» ռազմամարզական հատուկ վարժարանի հիմնադիր-տնօրեն Կորյուն Ղումաշյանի գլխավորությամբ:
Երկրի ղեկավարն իր երախտագիտությունն է հայտնել նրանց՝ նշելով, որ տղաները փառավոր մարտական ուղի են անցել՝ սկսած Արցախյան առաջին պատերազմից, և ողջունելի է, որ հետպատերազմյան այս դժվարին ժամանակահատվածում ևս նրանք շարունակում են նեցուկ լինել Արցախին և արցախահայությանը, ինչը ոչ պակաս կարևոր է:
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է նաև ԱՀ նախագահի գլխավոր խորհրդական Ռուդիկ Հյուսնունցը,  քննարկվել են Արցախի սոցիալ-տնտեսական խնդիրներին վերաբերող հարցեր:

Президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял членов отряда «Арамазд»
5 октября президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял членов отряда «Арамазд» во главе с командиром, основателем-директором специального военно-спортивного училища «Тигран Мец» Корюном Гумашяном.
Глава государства выразил присутствующим свою признательность, отметив, что они прошли славный военный путь, начиная с первой Арцахской войны, и, что не менее важно, продолжают поддерживать Арцах и в этот тяжелый послевоенный период.
На встрече, на которой также присутствовал главный советник президента Рудик Уснунц, были обсуждены вопросы, касающиеся социально-экономических проблем Арцаха.