Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է «Արամազդ» ջոկատի անդամներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 5-ին ընդունել է «Արամազդ» ջոկատի անդամներին՝ հրամանատար, «Տիգրան Մեծ» ռազմամարզական հատուկ վարժարանի հիմնադիր-տնօրեն Կորյուն Ղումաշյանի գլխավորությամբ:
Երկրի ղեկավարն իր երախտագիտությունն է հայտնել նրանց՝ նշելով, որ տղաները փառավոր մարտական ուղի են անցել՝ սկսած Արցախյան առաջին պատերազմից, և ողջունելի է, որ հետպատերազմյան այս դժվարին ժամանակահատվածում ևս նրանք շարունակում են նեցուկ լինել Արցախին և արցախահայությանը, ինչը ոչ պակաս կարևոր է:
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է նաև ԱՀ նախագահի գլխավոր խորհրդական Ռուդիկ Հյուսնունցը,  քննարկվել են Արցախի սոցիալ-տնտեսական խնդիրներին վերաբերող հարցեր:

On October 5 President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received members of the "Aramazd" detachment led by Koryun Ghumashyan, commander, founder-director of "Tigran Mets" special military school, the Presidential Office stated.
President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received members of "Aramazd" detachment
STEPANAKERT, OCTOBER 5, ARTSAKHPRESS: The head of state voiced his gratitude to the boys, noting that they had passed a glorious path of war since the first Artsakh war, and in this difficult post-war period, they continued to support Artsakh and the Armenians of Artsakh, which is no less important.
Issues on the socio-economic problems of Artsakh were discussed at the meeting. Rudik Hyusnunts, chief adviser to the President of the Artsakh Republic partook at the meeting.