Արայիկ Հարությունյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 7-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
«Մեծարգո՛ Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Արցախում միշտ հիշում և բարձր ենք գնահատում Ձեր ակտիվ մասնակցությունը և ծանրակշիռ ներդրումը  2020 թ. աշնանը ռազմական գործողությունների դադարեցման ու խաղաղության հաստատման, մեր բնակչության անվտանգության ապահովման և տարածաշրջանում կայունության  պահպանման գործում:
Անգնահատելի է անձամբ Ձեր և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության դերը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում և առանձին ձևաչափերում ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ և վերջնական կարգավորման գործընթացում:
Լիահույս ենք, որ մեր երկու եղբայրական ժողովուրդների միջև դարերի ընթացքում հաստատված ջերմ ու անկեղծ բարեկամությունն էլ ավելի կամրապնդվի ու կխորանա:
Մեծարգո՛ Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Մեկ անգամ ևս ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ և մաղթում քաջառողջություն, մեծագույն հաջողություններ ու ամենայն բարիք»:

Arayik Harutyunyan congratulated Vladimir Putin in connection with his birthday
President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan sent a congratulatory address in connection with the birthday of the President of the Russian Federation Vladimir Putin, the Presidential Office stated.
STEPANAKERT, OCTOBER 7, ARTSAKHPRESS: The address runs as follows:
'' Honorable Mr. Putin,
On behalf of the Artsakh people, authorities and myself personally I congratulate You on Your birthday.
In Artsakh we always remember and highly appreciate Your active participation and significant contribution for the cessation of hostilities in the fall of 2020, establishing peace, ensuring security of our people and maintaining stability in the region.
Your role  and that of the Government of the Russian Federation within the framework of the OSCE Minsk Group and in the process of peaceful and final settlement of the Azerbaijani-Karabakh conflict is invaluable.
We are hopeful that the warm and sincere friendship established between our two fraternal people over the centuries will be further strengthened and deepened.
Honorable Mr. Putin,
Once again, I warmly congratulate You on Your birthday and wish You robust health, great success and all the best.