Արայիկ Հարությունյանը ծննդյան օրվա առթիվ շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 7-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինին՝ ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին տեղեկացնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
«Մեծարգո՛ Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Արցախի Հանրապետության ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ՝ Ձեր ծննդյան օրվա առթիվ:
Արցախում միշտ հիշում և բարձր ենք գնահատում Ձեր ակտիվ մասնակցությունը և ծանրակշիռ ներդրումը  2020 թ. աշնանը ռազմական գործողությունների դադարեցման ու խաղաղության հաստատման, մեր բնակչության անվտանգության ապահովման և տարածաշրջանում կայունության  պահպանման գործում:
Անգնահատելի է անձամբ Ձեր և Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության դերը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի շրջանակներում և առանձին ձևաչափերում ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ և վերջնական կարգավորման գործընթացում:
Լիահույս ենք, որ մեր երկու եղբայրական ժողովուրդների միջև դարերի ընթացքում հաստատված ջերմ ու անկեղծ բարեկամությունն էլ ավելի կամրապնդվի ու կխորանա:
Մեծարգո՛ Վլադիմիր Վլադիմիրի,
Մեկ անգամ ևս ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան տարեդարձի կապակցությամբ և մաղթում քաջառողջություն, մեծագույն հաջողություններ ու ամենայն բարիք»:

Араик Арутюнян поздравил Владимира Путина по случаю дня рождения
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян направил поздравительное послание Президенту Российской Федерации Владимиру Путину по случаю дня рождения.
СТЕПАНАКЕРТ, 7 октября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
“ Многоуважаемый Владимир Владимирович!
От имени народа, властей Республики Арцах и от себя лично искренне поздравляю Вас с днем Вашего рождения.
В Арцахе помнят и высоко ценят Ваше активное участие и значительный вклад в дело приостановления военных действий осенью 2020г. и установления мира, обеспечения безопасности нашего населения и сохранения стабильности в регионе.
Неоценима Ваша роль и роль правительства Российской Федерации в процессе мирного и окончательного урегулирования азербайджано-карабахского конфликта в рамках Минской группы ОБСЕ и отдельных форматах.
Мы уверены, что многовековая искренняя дружба между нашими братскими народами будет еще более крепнуть и развиваться.
Многоуважаемый Владимир Владимирович,
Вновь сердечно поздравляю Вас с днем рождения и желаю крепкого здоровья, больших успехов и всех благ”.