Թաղավարդ և Լիսագոր համայքների չորս ընտանիքների բարեգործական միջոցներով խոշոր եղջերավոր անասուններ են հատկացվել
ԱՄՆ-ում բնակվող Իրաքահայ միության նախագահ, Հայ Դպրոց հիմնադրամի փոխնախագահ, Արարատ հիմնադրամի խորհրդի անդամ Մարալ Անջարգոլյանի տրամադրած միջոցներով Մարտունու շրջանի Թաղավարդ և Շուշիի շրջանի Լիսագոր համայնքների չորս ընտանիքների խոշոր եղջերավոր անասուններ են հատկացվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 12 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին հայտնեց ԱՀ նախագահի սփյուռքի հարցերով խորհրդական Ազատուհի Սիմոնյանը:
«Մարալ Անջարգոլյանը, 1988թ սկսած, Հայաստանում տարբեր կարիքավոր ընտանիքների տրամադրել է խոշոր եղջերավոր անասուններ, և շարունակվում է իր բարեգործական աշխատանքը մինչև այսօր: Վերջերս Մարալի հետ այցելել էինք Մարտունու շրջանի Թաղավարդ համայնքում բնակվող Պետրոսյանների ընտանիքին:
May be an image of 1 հոգի և կենդանին
Նրանց որդին 44-օրյա պատերազմի հետևանքով անհետ կորած է համարվում, և, ցավոք, ընտանիքը մինչ օրս որևէ տեղեկության չի տիրապետում: Պարզվեց՝ օրերս նրանց կովը հատել է գյուղի՝ թշնամուն անցած հատվածը, և ընտանիքը զրկվել է ապրուստի կարևոր միջոցից:
May be an image of 5 մարդ, երեխա, people standing և ներսումը
Ընդառաջելով նաև վարչակազմի և համայնքի ղեկավարի՝ այս առթիվ արված դիմումներին՝ Մարալ Անջարգոլյանն այս և համայնքի մեկ այլ ընտանիքի, որի անասնագլխաքանակը պատերազմի ընթացքում ռմբակոծության հետևանքով ամբողջովին ոչնչացվել է, նվիրել է մեկական կով:
May be an image of 1 հոգի, standing և կենդանին
Եվս երկու խոշոր եղջերավոր անասուններ, բարերարի նվիրատվությամբ հանձնել ենք Շուշիի շրջանի Լիսագոր գյուղի բազմազավակ երկու՝ Քաշաթաղի շրջանից վերաբնակեցված, 4 անչափահաս երեխաներ ունեցող Մաթևոսյանների և լիսագորցի 6 անչափահաս երեխաներ ունեցող Մուրադյանների ընտանիքներին»,- ասել է մեր զրուցակիցը:

Четырем семьям из общин Тагавард и Лисагор благотворительными средствами ​передан крупный рогатый скот
На средства, предоставленные Марал Анджарголян, президента Иракско-армянского союза, вице-президента Фонда армянских школ, члена правления фонда Арарат, проживающей в США, четыре семьи из общин Тагавард Мартунинского района и Лисагор Шушинского района были обеспечены крупным рогатым скотом.
Четырем семьям из общин Тагавард и Лисагор благотворительными средствами  ​передан крупный рогатый скот
СТЕПАНАКЕРТ, 13 октября, АРЦАХПРЕССОб этом "Арцахпресс" сообщила советник президента Республики Арцах по делам диаспоры Азатуи Симонян.
«С 1988 года Марал Анджарголян предоставляла скот различным нуждающимся семьям в Армении. Ее благотворительная деятельность продолжается и по сей день . Недавно мы с Марал посетили семью Петросянов, проживающую в общине Тагавард Мартунинского района.
May be an image of 1 հոգի և կենդանին
Их сын считается без вести пропавшим после 44-дневной войны, и, к сожалению, у семьи до сих пор нет никакой информации о нем. Выяснилось, что их корова недавно пересекла ту часть села, которая перешла к врагу, и семья лишилась важных средств к существованию.
May be an image of 5 մարդ, երեխա, people standing և ներսումը
Отвечая на просьбы администрации и главы общины, Марал Анджарголян пожертвовала по одной корове этой и другой семье этой общины, поголовье которой было полностью уничтожено бомбежками во время войны.
May be an image of 1 հոգի, standing և կենդանին
«Еще два крупного рогатого скота на пожертвование благотворителя мы передали двум многодетным семьям села Лисагор Шушинского района, семье Матевосянов, переселенцев из Кашатагского района, у которых 4 несовершеннолетних ребенка, и семье Мурадян с шестью несовершеннолетними детьми из Лисагора.