Ֆրանսիայից ժամանած բժիշկները Երևանում անվճար կհետազոտեն մաշկային խնդիրներ ունեցող արցախցիներին
Հոկտեմբերի 22-ին Երևանի «Բժշկական գենետիկայի և առողջության առաջնային պահպանման կենտրոն»-ում Ֆրանսիայից ժամանած բժիշկներ Իրենա Կոսեյանը և Բարույր Բարուժանը Արցախի բնակիչների համար կիրականացնեն անվճար խորհրդատվություններ և հետազոտություններ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ին հաղորդեցին ԱՀ Առողջապահության նախարարությունից։
Ըստ տրամադրած տեղեկատվության՝ խորհրդատվությունների և հետազոտությունների համար կարող են դիմել այն անձինք, ովքեր ունեն մաշկային քաղցկեղ և մաշկային այլ հիվանդություններ։ Հոկտեմբերի 21-ին ԱՀ առողջապահության նախարարության կողմից տրամադրված տրանսպորտային միջոցով բոլոր բուժօգնության համար դիմածները կտեղափոխվեն քաղաք Երևան։
Մանրամասն տեղեկությունների համար քաղաքացիները կարող են դիմել ԱՀ առողջապահության նախարարություն կամ զանգահարել 04794-35-65 հեռախոսահամարով։

Врачи из Франции в Ереване обследуют жителей Арцаха с кожными проблемами
22 октября врачи из Франции Ирена Косеян и Баруйр Баружан проведут бесплатные консультации и обследования для жителей Арцаха в «Центре медицинской генетики и первичной охраны здоровья» в Ереване.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 октября, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщили в Министерстве здравоохранения Республики Арцах.
Согласно предоставленной информации, люди, у которых есть рак кожи и другие кожные заболевания, могут обратиться за консультациями и обследованиями. 21 октября обратившиеся за медицинской помощью будут доставлены в город Ереван транспортными средствами, предоставленными Министерством здравоохранения Республики Арцах.
Для получения дополнительной информации граждане могут обратиться в Министерство здравоохранения Республики Арцах или позвонить по телефону (047)94-35-65.