Կատարի Պետությունում ՀՀ նորանշանակ դեսպան Արմեն Սարգսյանը հանձնել է հավատարմագրերը
Կատարի Պետությունում ՀՀ նորանշանակ դեսպան Արմեն Սարգսյանը Կատարի Պետության արտաքին գործերի նախարարության գլխավոր քարտուղար դոկտոր Ահմադ Հուսեյն Ալ-Համադիին հանձնեց իր հավատարմագրերի պատճենները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Կատարում ՀՀ դեսպանությունը տեղեկացնում է, որ հանդիպման ընթացքում երկուստեք կարևորվել են երկու ժողովուրդների բարեկամության և փոխադարձ հարգանքի վրա խարսխված հայ-կատարական հարաբերությունները։ Զրուցակիցները վերահաստատել են իրենց հանձնառությունը՝ ձեռնարկելու բոլոր հնարավոր քայլերն՝ ուղղված այդ հարաբերությունների խորացմանն ու ընդլայնմանը։
Իր հերթին դոկտոր Ահմադ Ալ-Համադին կարևորել է Հայաստանի Հանրապետության հետ Կատարի Պետության գործընկերային հարաբերությունները և համագործակցության առավել խորացման հրամայականը։

Армен Саргсян, назначенный послом Армении в Катаре, вручил копии верительных грамот
Посол Республики Армения в Государстве Катар Армен Саргсян вручил генеральному секретарю Министерства иностранных дел Государства Катар доктору Ахмаду Хусейну Аль-Хамади копии верительных грамот.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 октября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Посольство РА в Катаре сообщает, что в ходе встречи стороны обсудили армяно-катарские отношения, основанные на дружбе и взаимоуважении двух народов. Собеседники подтвердили готовность предпринять все возможные шаги для углубления и расширения этих отношений.
В свою очередь, доктор Ахмад Аль-Хамади подчеркнул необходимость углубления партнерства между Государством Катар и Республикой Армения.
Во встрече участие принял и руководитель протокола Министерства иностранных дел Государства Катар, посол Ибрагим Юсеф Фахро.