Հադրութի «Դիզակ» մանկապարտեզը նոր խաղալիքներ ու գրենական պիտույքներ է ստացել (լուսանկարներ)
Գերմանաբնակ Անի Թունյանը, Խաչատուր Պարտեզպանյանը և «Միասին» նախաձեռնությունը արձագանքել են Արցախի Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրառմանը, ըստ որի՝ Հադրութի «Դիզակ» մանկապարտեզը ունի խաղալիքների, սպիտակեղենի և այլ պարագաների կարիք, և նոր խաղալիքներ ու գրենական պիտույքներ ուղարկել Արցախ:
Հադրութի «Դիզակ» մանկապարտեզը  նոր խաղալիքներ ու գրենական պիտույքներ է ստացել (լուսանկարներ)
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ստեփանակերտում վերաբացված Հադրութի շրջանի «Դիզակ» մանկապարտեզն այսօր ստացավ այդ օգնությունը՝ «Առաքելություն Հայաստան» ՀԿ Արցախի մասնաճյուղի միջոցով:
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Նրանք անընդհատ հետևում են Արցախում կատարվող իրադարձություններին, միջոցառումներին, լրահոսին և, կարդալով ԱՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի գրառումը, իրենք են կապվել մեզ հետ, որպեսզի մենք նվերները փոխանցենք մանկապարտեզին: Մեր բարեկամները շատ այլ նախաձեռնություններ են իրականացրել Արցախում, ինչպիսին, օրինակ, երաժշտական գործիքներ ուղարկելն էր Ստեփանակերտի, Մարտունու, Ասկերանի երաժշտական դպրոցների համար: Նրանք սպասում են մեզնից ազդակների, որպեսզի մենք առաջինը նշենք, թե որտեղ ինչ կարիքներ կան, քանի որ նրանք շատ մեծ ցանկություն ունեն օգնելու, սակայն ուզում են, որ այդ օգնությունը թիրախային լինի», - «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց «Առաքելություն Հայաստան» բարեգործական հասարակական կազմակերպության Արցախի մասնաճյուղի ներկայացուցիչ Յանա Ավանեսյանը:
ԱՀ Հադրութի շրջանի «Դիզակ» մանկապարտեզի տնօրեն Ռիտա Սարդարյանն իր խորին շնորհակալությունը հայտնեց սփյուռքաբնակ բարերարներին, պարզապես բարի մարդկանց, ովքեր աջակցում, հույս են ներշնչում՝ կանգնելով Արցախի կողքին:
«Մենք կկարողանանք վստահ քայլերով առաջ շարժվել, շարունակել մեր պայքարը և մեր անմեղ մանուկների համար ստեղծել այնպիսի մոլորակ, որտեղ նրանք իրենց երջանիկ ու ապահով կզգան», - նշեց Ռ. Սարդարյանը:

Гадрутский детский сад "Дизак" получил новые игрушки и канцелярские товары (фотографии)
Ани Тунян и Хачатур Партезпанян из Германии и инициатива «Вместе» откликнулась на обращение Защитника прав человека Арцаха, согласно которому детскому саду «Дизак» Гадрута нужны игрушки, белье и другие принадлежности, и они отправили в Арцах новые игрушки и канцелярские товары.
Гадрутский детский сад
СТЕПАНАКЕРТ, 28 октября, АРЦАХПРЕСС- Детский сад «Дизак» Гадрутского района, вновь открывшийся в Степанакерте, получил сегодня эту помощь через Арцахский филиал общественной организации «Миссия Армения».
«Они постоянно следят за событиями в Арцахе, и прочитав пост Защитника прав человека Арцаха, связались с нами, чтобы мы могли передать подарки в детский сад. Наши друзья реализовали много других инициатив в Арцахе, например, отправили музыкальные инструменты в музыкальные школы в Степанакерте, Мартуни и Аскеране. Они ждут от нас сигналов, чтобы мы могли первыми указать, где в чем нуждаются, потому что они очень хотят помочь, но они хотят, чтобы эта помощь была адресной»- сообщила корреспонденту "Арцахпресс" представитель Арцахского филиала благотворительной общественной организации "Миссия Армения" Яна Аванесян.
Директор детского сада «Дизак» Гадрутского района Арцаха Рита Сардарян выразила огромную благодарность благотворителям из диаспоры, просто добрым людям, которые поддерживают и вселяют надежду, стоя рядом с Арцахом.
«Мы сможем уверенными шагами двигаться вперед, продолжить нашу борьбу, создать планету для наших невинных детей, где они будут чувствовать себя счастливыми и безопасными», - отметила Р. Сардарян.