Արվեստի նմուշներ, ձեռագործ իրեր. Գլենդելում կանցկացվի Հայկական փառատոն
Գլենդել քաղաքում՝ Արցախ-Բրոդվեյ փողոցների խաչմերուկում, կանցկացվի Հայկական փառատոն, որի ընթացքում կներկայացվի հայկական մշակույթն ու արտադրանքը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Փառատոնը կազմակերպում է Լոս Անջելեսում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոսությունը:
Հայաստանի հյուպատոսությունը հայտնում է, որ դեկտեմբերի 11-ին կայանալիք Հայկական փառատոնին ներկայացվելու է Հայաստանից ԱՄՆ ներմուծվող, ԱՄՆ-ում հայկական կազմակերպությունների կողմից արտադրվող ապրանքները, ԱՄՆ-ում գործող հայկական ընկերությունների ծառայությունները, հայկական կազմակերպությունների գործունեությունը: Ներկայացված կլինեն Հայաստանում, Արցախում, Կալիֆոռնիայում հայկական կազմակերպությունների բարձր տեխնոլոգիական ապրանքներ, տնտեսական արտադրանք, արվեստի նմուշներ, ձեռագործ իրեր, սնունդ և խմիչք:
Փառատոնն անցկացվելու է առավոտյան ժամը 10:00-ից մինչև երեկոյան ժամը 22:00-ն, ակնկալվում է 20 հազարից ավելի այցելու:  Հայկական փառատոնի նպատակն է ամերիկյան հանրությանը լայնորեն ներկայացնել հայկական արվեստն ու մշակույթը՝ ընդգծելով հայ ժողովրդի ստեղծագործ կերպարը։

Произведения искусства, изделия ручной работы: в Глендейле состоится Армянский фестиваль
В Глендейле, на пересечении улиц Арцах и Бродвей, пройдет Армянский фестиваль, на котором будут представлены армянская культура и предметы армянского производства. Фестиваль организован генеральным консульством Республики Армения в Лос-Анджелесе.
СТЕПАНАКЕРТ, 29октября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Консульство Армении сообщает, что на выставке будут представлены товары, импортируемые из Армении в США, производимые армянскими организациями в США, услуги армянских компаний, работающих в США, деятельность армянских организаций. Армянский фестиваль состоится 11 декабря. Будут представлены высокотехнологичные продукты армянских организаций Армении, Арцаха, Калифорнии, хозяйственные товары, произведения искусства, ремесел, еда и напитки.
Фестиваль будет действовать с 10:00 до 22:00, ожидается более 20 000 посетителей. Цель Армянского фестиваля - представить американцам армянское искусство и культуру, раскрыть творческий образ армянского народа.