Մայրաքաղաքի Մարտունի փողոցում մեկնարկել են բազմաբնակարան բնակելի շենքի շինաշխատանքները
ԱՀ Ստեփանակերտ քաղաքի Մարտունի փողոցի 45 հասցեում մեկնարկել են հինգհարկանի բազմաբնակարան բնակելի շենքի շինարարական աշխատանքները` ԱՀ կառավարության միջոցներով։
Մայրաքաղաքի Մարտունի փողոցում մեկնարկել են  բազմաբնակարան բնակելի շենքի շինաշխատանքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 հոկտեմեբրի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրեց ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանը։
«Շենքի կառուցապատման մակերեսը կազմում է 481 քառ/մ։ Բազմաբնակարան բնակելի շենքը կունենա 23՝ մեկ սենյականոց` 2 , երկու սենյականոց` 5 , երեք սենյականոց` 14 , չորս սենյականոց` 2 բնակարաններով։ Բնակարանների քանակը և մակերեսը նախագծվել են ըստ ճարտարապետահատակագծային առաջադրանքի։ Դրանց մի մասը նախատեսվում է տրամադրել նույն տարածքում գտնված, նախկինում հրետակոծությունից ավերված բնակելի տների սեփականատերերին։ Փոխհատուցման նպատակով նախագծվող բնակարանների մակերեսը և սենյակների քանակը հաստատված է քաղաքապետարանի կողմից։ Տարածքը նախատեսված է բարեկարգել, կանաչապատել։ Կառուցապատման աշխատանքները իրականացնում է «Հաբանդ» ՍՊ ընկերությունը։
Բազմաբնակարան բնակելի շենքի նախագիծը մշակվել է «ԱՐԽ-ԶՈՆ» ՍՊԸ-ի կողմից», - մանրամասնեց մեր զրուցակիցը։

На улице Мартуни в столице началось строительство многоквартирного жилого здания
Строительные работы пятиэтажного многоквартирного жилого здания на улице Мартуни 45, в Степанакерте Республики Арцах, начались при поддержке правительства Республики Арцах.
СТЕПАНАКЕРТ, 29октября, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщила пресс-секретарь Министерства градостроительства Республики Арцах Марта Даниелян.
«Строительная площадь здания составляет 481 квадратный метр. В многоквартирном жилом доме будет 23- однокомнатных квартиры по 2, двухкомнатные по 5, трехкомнатные по 14, четырехкомнатные по 2 квартиры. Количество квартир и площади спроектировано по архитектурному плану. Часть из них планируется передать владельцам жилых домов, расположенных в этом же районе, ранее разрушенных в результате обстрелов. Площадь квартир рассчитана на компенсацию, количество комнат утверждается муниципалитетом. Планируется благоустройство территории и озеленение. Строительные работы выполняет ООО «Хабанд».