Հայաստանում կորոնավիրուսից մեկ ամսական երեխա է մահացել
«Մուրացան» համալսարանական հիվանդանոցի նորածնային վերակենդանացման բաժանմունքում մեկ ամսական երեխայի մոտ հոկտեմբերի 29-ի առավոտյան գրանցվել է կենսաբանական մահ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 հոկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում կատարած գրառման միջոցով տեղեկացրել է Մխիթար Հերացու անվան բժշկական համալսարանի աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանն, ընդգծելով, որ երեխայի մոտ առկա է եղել կորոնավիրուսային վարակ:
«Փոքրիկն ընդունվել էր բուժհաստատություն հոկտեմբերի 19-ին, արհեստական շնչառության սարքին միացվել էր հոկտեմբերի 26-ին: Լսեք մասնագետներին, պատվաստվեք ու պաշտպանեք ձեր ընտանիքի անդամներին այս նենգ հիվանդությունից»,-գրել է Շուշան Դանիելյանը:

В Армении скончался месячный ребенок, у ребенка была коронавирусная инфекция
В отделении неонатальной реанимации университетской больницы «Мурацан» скончался месячный ребенок. У него была коронавирусная инфекция.
СТЕПАНАКЕРТ, 29октября, АРЦАХПРЕСС- Об этом на своей странице в Facebook написала руководитель аппарата Ереванского государственного медицинского университета Шушан Даниелян.
«В отделении реанимации новорожденных университетской больницы «Мурацан» сегодня утром была зарегистрирована биологическая смерть месячного ребенка.
Ребенок поступил в медучреждение 19 октября, к аппарату искусственного дыхания был подключен 26 октября. У ребенка была коронавирусная инфекция», - написала она.