Արցախում կորոնավիրուսի 68 նոր դեպք է գրանցվել. 3 մարդ մահացել է. 20 հիվանդի վիճակը ծայրահեղ ծանր է
Հոկտեմբերի 31-ին կատարվել է 180 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 68 նոր դեպք է գրանցվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 1, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 150 վարակակիր:
Արցախի առողջապահության նախարարությունից  հայտնում են, որ բժիշկները 20 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 68-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք:
Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում: Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 16935 քաղաքացու հետազոտություն, որից 2108-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Ունենք 3 մահվան դեպք։ Հիվանդներից 72-ամյա տղամարդը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր պրոգրեսիվող պոլիօրգան անբավարարություն: 74-ամյա տղամարդը մահացել է (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, թոքի 85% ախտորոշումով: 72-ամյա տղամարդը մահացել կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19), ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ:

В Арцахе выявлено 68 новых случаев коронавируса: скончались 3 человека - состояние 20 пациентов крайне тяжелое
31 октября в Арцахе было проведено 180 тестов, в результате зарегистрировано 68 новых случаев заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 ноября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 150 пациентов. Врачи оценивают состояние 20 пациентов как крайне тяжелое, 68 - как тяжелое, в том числе молодые, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 16935 человек, у 2108 из них тесты дали положительный результат.
У нас зарегистрировано 3 случая смерти. Один из пациентов, 72-летний мужчина, умер от коронавирусной болезни (COVID-19), у которого была диагностирована прогрессирующая полиорганная недостаточность. 74-летний мужчина умер (COVID-19) после того, как у него была диагностирована двусторонняя полисегментарная пневмония с поражением 85% легких. От коронавируса (COVID-19) умер 72-летний мужчина, у которого диагностировали двустороннюю полисегментарную пневмонию.