Արցախի նախագահի աշխատակազմի 119 թեժ գծին անցած շաբաթվա ընթացքում ստացվել է 194 զանգ
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կողմից գործարկված արագ արձագանքման թեժ գծի 119 հեռախոսահամարին հոկտեմբերի 25-ից 29-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 194 զանգ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 1, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Բնակչությունը հիմնականում դիմել է վարկային պարտավորությունների կատարման ապահովմանը, նոր վարկերի տրամադրմանը,  բռնի տեղահանված անձանց բնակարանային խնդիրների լուծմանը վերաբերող հարցերով:
Բացթողնված զանգերին պատասխանելու և հարցերի ճշտման նպատակով թեժ գծի աշխատակիցները կատարել են 67 հետզանգ` իրազեկման, խորհրդատվության, խնդիրների վերհանման  և այլ նպատակներով:

На горячую линию аппарата президента за последнюю неделю поступило 194 звонка
В период с 25 по 29 октября на горячую линию быстрого реагирования Аппарата Президента Республики Арцах поступило 194 звонка.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
Население в основном обращается по вопросам, касающимся программы обеспечения выполнения кредитных обязательств граждан, выдачи новых кредитов, решения жилищных проблем вынужденных переселенцев.
С целью ответа на пропущенные звонки и предоставления консультаций по волнующим вопросам было сделано 67 обратных звонков.