Արցախում կորոնավիրուսի 63 նոր դեպք է գրանցվել, 4 անձ մահացել է
Արցախի Հանրապետությունում նոյեմբեր 1-ին կատարվել է 166 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 63 նոր դեպք է գրանցվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 2 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Վարակակիրներից  48-ը Ստեփանակերտ քաղաքի, 6-ը՝ Ասկերանի, 4-ը՝ Մարտակերտի,  4-ը՝ Մարտունու  շրջանների բնակիչներ են և 1-ը ՀՀ քաղաքացի:
Արցախի առողջապահության նախարարությունից  հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 160 վարակակիր: Բժիշկները 20 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 71-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում:
Արցախում մեկ օրում արձանագրվել է 4 մահ:
72-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, սուր շնչառական անբավարարություն:
57-ամյա կնոջ մոտ ախտորշվել էր սուր շնչառական անբավարարություն, երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, COVID-19, ճարպակալում 2-3-րդ աստիճանի,  ստերոիդային դիաբետ, պրոգրեսիվող պոլիօրգան անբավարարություն:
70-ամյա տղամարդը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, սուր շնչառական անբավարարություն, աղիքային արյունահոսություն:
77-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, սուր շնչառական անբավարարություն։
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 17101 քաղաքացու հետազոտություն, որից 2171-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе выявлено 63 новых случая коронавируса, 4 человека скончались
1 ноября в Арцахе было проведено 166 тестов, в результате зарегистрировано 63 новых случая заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 2 ноября, АРЦАХПРЕСС- 48 зараженных - жители Степанакерта, 4- Мартунинского, 6 - Аскеранского, 4 - Мартакертского района.
Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 160 пациентов. Врачи оценивают состояние 20 пациентов как крайне тяжелое, 71 - как тяжелое, в том числе молодые, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
За сутки в Арцахе зарегистрировано 4 случая смерти.
72-летняя женщина умерла от коронавирусной болезни (COVID-19) после того, как ей поставили диагноз двусторонней полисегментарной пневмонии и острой дыхательной недостаточности.
У 57-летней женщины диагностировали острую дыхательную недостаточность, двустороннюю полисегментарную пневмонию, COVID-19, ожирение 2-3 степени, стероидный диабет и прогрессирующую полиорганную недостаточность.
От коронавирусной болезни (COVID-19) умер 70-летний мужчина, у которого диагностировали двустороннюю полисегментарную пневмонию, острую дыхательную недостаточность и кишечное кровотечение.
77-летняя женщина умерла от коронавирусной болезни (COVID-19), у которой диагностировали двустороннюю полисегментарную пневмонию и острую дыхательную недостаточность.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 17101 человек, у 2171 из них тесты дали положительный результат.