Վերանորոգվում է Ծովատեղի համայնքային կենտրոնի շենքը
«Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի ջանքերով վերանորոգվում է ԱՀ Մարտունու շրջանի Ծովատեղ գյուղի համայնքային կենտրոնը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 2, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Ծովատեղի համայնքապետ Սամվել Աբրահամյանը:
Բնութագրությունը հասանալի չէ «Համայնքային կենտրոնի գործող շենքը նախկին գյուղական սովետի շենքն էր։ 1990-ական թվականներից սկսած՝ համայնքային կենտրոնում գործում են ակումբն ու բուժկետը. շենքը գտնվում էր վատթար վիճակում։ Վերանորոգման աշխատանքները սկսվել են հոկտեմբեր ամսվա վերջին. ըստ նախատեսվածի՝ ավարտին կհասցվեն այս տարվա վերջին»,- նշել է Ա. Աբրահամյանը՝ «Թուֆենկյան» հիմնադրամին շնորհակալություն հայտնելով նման աջակցության համար։

В здании общинного центра Цоватеха идет ремонт
В общинном центре села Цоватех Мартунинского района Арцаха идет ремонт силами благотворительного фонда «Туфенкян».
СТЕПАНАКЕРТ, 2 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил глава общины Цоватех Самвел Абраамян.
«Нынешнее здание общинного центра было зданием бывшего сельсовета. Клуб и медпункт действуют в общинном центре с 1990-х годов. Здание было в плохом состоянии.
Ремонтные работы начались в конце октября. По плану, они будут завершены к концу этого года», - отметил А. Абраамян, поблагодарив фонд «Туфенкян» за такую ​​поддержку.