Նախագահը ստորագրել է ձմեռային զորակոչ անցկացնելու մասին հրամանագիր
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը  նոյեմբերի 5-ին ստորագրել է հրամանագիր 2022 թվականի ձմեռային զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 5, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:«Հրամանագրի համաձայն՝ 2022 թվականի հունվար-փետրվար ամիսներին կանցկացվի Արցախի Հանրապետության արական սեռի այն քաղաքացիների պարտադիր զինվորական ծառայության ձմեռային զորակոչը, որոնց 18 տարին լրանում  է մինչև 2021 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ, ինչպես նաև այն քաղաքացիների, որոնց նախկինում տրված պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետման իրավունքը դադարել է մինչև 2021 թվականի դեկտեմբերի 31-ը ներառյալ»,- այս մասին հայտնում են ԱՀ նախագահի աշխատակազմից:
Ըստ հրամանագրի` 2022 թվականի հունվարին կզորացրվեն օրենքով սահմանված ժամկետում պարտադիր զինվորական ծառայություն անցած զինծառայողները:

President Arayik Harutyunyan signed a decree on 2022 winter draft and demobilization
On 5 November President of the Republic of Artsakh Arayik Harutyunyan signed a decree on 2022 winter draft and demobilization, the Presidential Office stated.
STEPANAKERT, NOVEMBER 5, ARTSAKHPRESS: According to the decree, in January-February 2022, male citizens of the Republic of Artsakh to become 18 years old until December 31, 2021 inclusive, as well as those citizens whose draft deferment has been expired until December 31, 2021 inclusive, will be called up to mandatory military service.
In compliance with the decree, in January 2022, servicemen who have completed their mandatory military service will be demobilized from the army within the period prescribed by law.