«Հաբ Արցախ». մոտիվացված երիտասարդների համար Ստեփանակերտում ակումբ է գործում
Մեկ ամսից ավելի է, ինչ «Հաբ Արցախ»-ը գործում է Ստեփանակերտի Պոլ Էլյուարի տուն Ֆրանկոֆոնիայի կենտրոնի Վահե Ֆաթալ սրահում: Հիմնադիրը Վահե Քեուշգուերյանն է, իսկ գործադիր տնօրենը՝ Շուշան Քեշիշյանը:
«Հաբ Արցախ». մոտիվացված  երիտասարդների համար Ստեփանակերտում ակումբ է գործում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 6, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Շուշանը ծնվել և մեծացել է Բեյրութում : Նա մոտ վեց ամիս է, ինչ Արցախում է և վստահ է, որ քանի դեռ այստեղ կան նորարար և առաջադեմ քայլեր անելու ձգտող երիտասարդներ, Արցախը կբարգավաճի:
«Ինձ համար առաջնահերթություն է եղել իմ ներուժը հենց Արցախի զարգացման գործում ներդնելը», - ասում է Շ. Քեշիշյանը: «Հաբ Արցախ»-ը նորաստեղծ հասարակական կազմակերպություն է և համատեղ աշխատելու վայր Ստեփանակերտում: «Մտահղացումը առաջացավ Արցախի կարիքների գնահատման արդյունքում, երբ հասկացանք, որ այսպիսի կազմակերպությունը իր տրամադրած ռեսուրսներով կարող է մեծ ներդրում ունենալ Արցախի զարգացման գործում», - «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց Շ. Քեշիշյանը:
Բնութագրությունը հասանալի չէՄեր զրուցակցի խոսքով՝ «Հաբ Արցախ»-ի նպատակն է խթանել սոցիալական նորարարականությունն Արցախում և սատարել սոցիալական ազդեցություն ունեցող ծրագրերին, որոնք կնպաստեն պատերազմից հետո Արցախի վերականգնմանը: «Մեր առավելությունն է մեր յուրահատուկ միջավայրը, որը խթան է համագործակցության և աջակցության համար, որը կօժանդակի մեր համայնքի անդամներին՝ իրենց գաղափարները նորարարական, շահութաբեր և ազդեցիկ ծրագրերի վերածելու գործում: Մենք նաև աշխատում ենք վերհանել այն հիանալի աշխատանքը, որը կատարվում է Արցախում՝ զանազան ոլորտներում ակտիվ, տաղանդավոր մարդկանց կողմից՝ կիսելով այն Հայաստանի և Սփյուռքի մեր հայրենակիցների հետ:
Բնութագրությունը հասանալի չէ Այս ընթացքում արդեն հասցրել ենք ստեղծել մոտիվացված և եռանդուն երիտասարդների համայնք՝ «Հաբ Արցախ»-ում, ունենք անդամներ, որոնք գրեթե ամեն օր օգտվում են մեր հարթակից, այստեղ են աշխատում, այստեղ են իրենց հանդիպումներն իրականացնում:
Բնութագրությունը հասանալի չէ Կազմակերպել ենք նեթվորքինգի երեկո, որտեղ արցախցի երիտասարդներին հնարավորություն տրվեց կապեր հաստատել սփյուռքի գլխավոր հանձնակատարի, «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցների հետ: Մենք նաև կազմակերպում ենք վերապատրաստման ծրագրեր և այլ զանազան միջոցառումներ Արցախի սոցիալական ձեռներեցներին և նախաձեռնություններին աջակցելու նպատակով», - նշեց Շ. Քեշիշյանը:

«Hub Artsakh»: В Степанакерте действует клуб для целеустремленной молодежи
Уже более месяца Hub Artsakh действует в зале Vahe Fatal Центра франкофонии «Дом Поля Элюара» в Степанакерте. Учредитель - Ваге Кеушгерян, исполнительный директор - Шушан Кешишян.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 ноября, АРЦАХПРЕСС- Шушан родилась и выросла в Бейруте. Она находится в Арцахе около шести месяцев и уверена, что пока здесь есть молодые люди, которые стремятся делать новаторские, прогрессивные шаги, Арцах будет процветать.
«Для меня было приоритетом инвестировать свой потенциал в развитие Арцаха», - говорит Ш. Кешишян. «Hub Artsakh»- недавно созданная общественная организация, место совместной работы в Степанакерте. «Идея возникла в результате оценки потребностей Арцаха, когда мы поняли, что такая организация своими ресурсами может внести большой вклад в развитие Арцаха»- отметила Ш. Кешишян в беседе с корреспондентом "Арцахпресс".
Բնութագրությունը հասանալի չէПо словам нашей собеседницы, целью «Hub Artsakh» является продвижение социальных инноваций в Арцахе, поддержка программ социального воздействия, которые будут способствовать восстановлению Арцаха после войны. «Нашим преимуществом является наша уникальная среда, которая является стимулом для сотрудничества и поддержки, которая поможет членам нашего сообщества превратить свои идеи в инновационные, прибыльные и эффективные программы. Мы стараемся раскрыть прекрасную работу, проделанную в Арцахе активными, талантливыми людьми в различных сферах, делиться ею с нашими соотечественниками в Армении и диаспоре.
За это время нам уже удалось создать сообщество мотивированных и энергичных молодых людей в клубе «Hub Artsakh», у нас есть участники, которые используют нашу платформу почти каждый день, работают здесь, проводят здесь свои встречи.
Мы организовали вечер нетворкинга, где молодежи Арцаха была предоставлена ​​возможность установить контакты с главным комиссаром диаспоры, участниками программы «Молодой посол диаспоры». Мы также организуем обучающие программы, различные другие мероприятия для поддержки социальных предпринимателей и инициатив Арцаха», - отметила Ш. Кешишян.