«Հաբ Արցախ». մոտիվացված երիտասարդների համար Ստեփանակերտում ակումբ է գործում
Մեկ ամսից ավելի է, ինչ «Հաբ Արցախ»-ը գործում է Ստեփանակերտի Պոլ Էլյուարի տուն Ֆրանկոֆոնիայի կենտրոնի Վահե Ֆաթալ սրահում: Հիմնադիրը Վահե Քեուշգուերյանն է, իսկ գործադիր տնօրենը՝ Շուշան Քեշիշյանը:
«Հաբ Արցախ». մոտիվացված  երիտասարդների համար Ստեփանակերտում ակումբ է գործում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 6, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Շուշանը ծնվել և մեծացել է Բեյրութում : Նա մոտ վեց ամիս է, ինչ Արցախում է և վստահ է, որ քանի դեռ այստեղ կան նորարար և առաջադեմ քայլեր անելու ձգտող երիտասարդներ, Արցախը կբարգավաճի:
«Ինձ համար առաջնահերթություն է եղել իմ ներուժը հենց Արցախի զարգացման գործում ներդնելը», - ասում է Շ. Քեշիշյանը: «Հաբ Արցախ»-ը նորաստեղծ հասարակական կազմակերպություն է և համատեղ աշխատելու վայր Ստեփանակերտում: «Մտահղացումը առաջացավ Արցախի կարիքների գնահատման արդյունքում, երբ հասկացանք, որ այսպիսի կազմակերպությունը իր տրամադրած ռեսուրսներով կարող է մեծ ներդրում ունենալ Արցախի զարգացման գործում», - «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում նշեց Շ. Քեշիշյանը:
Բնութագրությունը հասանալի չէՄեր զրուցակցի խոսքով՝ «Հաբ Արցախ»-ի նպատակն է խթանել սոցիալական նորարարականությունն Արցախում և սատարել սոցիալական ազդեցություն ունեցող ծրագրերին, որոնք կնպաստեն պատերազմից հետո Արցախի վերականգնմանը: «Մեր առավելությունն է մեր յուրահատուկ միջավայրը, որը խթան է համագործակցության և աջակցության համար, որը կօժանդակի մեր համայնքի անդամներին՝ իրենց գաղափարները նորարարական, շահութաբեր և ազդեցիկ ծրագրերի վերածելու գործում: Մենք նաև աշխատում ենք վերհանել այն հիանալի աշխատանքը, որը կատարվում է Արցախում՝ զանազան ոլորտներում ակտիվ, տաղանդավոր մարդկանց կողմից՝ կիսելով այն Հայաստանի և Սփյուռքի մեր հայրենակիցների հետ:
Բնութագրությունը հասանալի չէ Այս ընթացքում արդեն հասցրել ենք ստեղծել մոտիվացված և եռանդուն երիտասարդների համայնք՝ «Հաբ Արցախ»-ում, ունենք անդամներ, որոնք գրեթե ամեն օր օգտվում են մեր հարթակից, այստեղ են աշխատում, այստեղ են իրենց հանդիպումներն իրականացնում:
Բնութագրությունը հասանալի չէ Կազմակերպել ենք նեթվորքինգի երեկո, որտեղ արցախցի երիտասարդներին հնարավորություն տրվեց կապեր հաստատել սփյուռքի գլխավոր հանձնակատարի, «Սփյուռքի երիտասարդ դեսպան» ծրագրի մասնակիցների հետ: Մենք նաև կազմակերպում ենք վերապատրաստման ծրագրեր և այլ զանազան միջոցառումներ Արցախի սոցիալական ձեռներեցներին և նախաձեռնություններին աջակցելու նպատակով», - նշեց Շ. Քեշիշյանը:

Hub Artsakh has been operating in the Vahe Fatal Hall of Stepanakert’s Paul Eluard Francophone Center for over a month. The founder is Vahe Keushgueryan, and the executive director is Shushan Keshishyan.
"Hub Artsakh". A club for motivated young people operates in Stepanakert
STEPANAKERT, NOVEMBER 6, ARTSAKHPRESS: Shushan was born and raised in Beirut. She has been in Artsakh for about six months and is sure that as long as there are young people here who strive to take innovative and progressive steps, Artsakh will prosper:
"It has been a priority for me to invest my potential in the development of Artsakh," says Sh. Keshishyan. "Hub Artsakh" is a newly established non-governmental organization, a place of joint work in Stepanakert. "The idea arose as a result of assessing the needs of Artsakh, when we realized that such an organization with its resources can make a great contribution to the development of Artsakh," Sh. Keshishyan said.
According to our interlocutor, the goal of "Hub Artsakh" is to promote social innovation in Artsakh and to support social programs, which will contribute to the reconstruction of Artsakh after the war. "Our advantage is our unique environment, which is a stimulus for cooperation and support, which will help our community members to turn their ideas into innovative, profitable and effective programs.
'We try to reveal the wonderful work done in Artsakh by active, talented people in various fields, sharing it with our compatriots in Armenia and the Diaspora.
During this time we have already managed to create a community of motivated and energetic young people in "Hub Artsakh”.
We organized a networking evening, where the youth of Artsakh were given an opportunity to establish contacts with the Diaspora High Commissioner, the participants of the "Young Ambassador of the Diaspora" program. We also organize training programs, various other events to support the social entrepreneurs and initiatives of Artsakh," Sh. Keshishyan.