Մուշկապատը նոր խաղահրապարակ ունի ( լուսանկարներ)
Նախօրեին ԱՀ Մարտունու շրջանի Մուշկապատ համայնքում տեղի է ունեցել «ՕՍՄ» հիմնադրամի կողմից կառուցված նոր խաղահրապարակի բացումը։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում «ՕՍՄ» հիմնադրամի հոգաբարձու Արսեն Աբրահամյանն ասաց, որ խաղահրապարակի կառուցման նախագիծը կառույցին է ներկայացվել «Ես» կրթական հիմնադրամի դասընթացավար Լուիզա Ավանեսյանի կողմից:
«Նախագիծը մեր հիմնադրամին է ներկայացվել մինչ պատերազմը:
Դեռ այն ժամանակ քննարկել էինք այդ հարցը և հասկացել, որ Արցախում նմանատիպ խաղահրապարակները պետք է ավելի շատ լինեն, որ երեխաները ժամանցի վայրեր շատ ունենան:
Ուրախալի է այն փաստը, որ պատերազմի պատճառով կիսատ մնացած նախագիծը այսօր հասել է իր տրամաբանական ավարտին: Աշխատանքներին մասնակցել են նաև գյուղի երեխաները, ինչը ոգևորիչ է»,- նշել է Ա. Աբրահամյանը:
Մուշկապատի դպրոցի տնօրեն Կամո Պետրոսյանը մեզ հետ զրույցում ասաց, որ համայնքում նմանատիպ ծրագրերի իրականացումը ողջունելի է, հատկապես, երբ դրանք կապված են երեխաների առօրյայի օգտավետ կազմակերպման հետ:
Համայնքի ղեկավար Ռուբեն Մուսայելյանն իր հերթին շնորհակալություն հայտնեց հիմնադրամին՝ գյուղի ապագան կերտողներին՝ երեխաներին, ուշադրության կենտրոնում պահելու համար:
Մուշկապատցի 12- ամյա Նարեն անկեղծացավ՝ իրենց խաղերը կազմակերպում էին բակերում:
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Հիմա նոր խաղահրապարակում կհավաքվեն ամբողջ գյուղի երեխաները ու կխաղան միասին։ Այդպես ավելի հետաքրքիր և ուրախ կանցնի ազատ ժամանակը»,- ասաց նա:

В Мушкапате открылась новая детская игровая площадка (фотографии)
7 ноября в общине Мушкапат Мартунинского района Арцаха состоялось открытие новой детской площадки, построенной фондом «Awesome Foundation Artsakh».
СТЕПАНАКЕРТ, 8 ноября, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" попечитель фонда «Awesome Foundation Artsakh» Арсен Абраамян сказал, что проект строительства детской площадки представила структуре ведущая курсов образовательного фонда «Я» Луиза Аванесян.
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Проект был представлен нашему фонду еще до войны.
Мы тогда обсуждали этот вопрос и поняли, что таких детских площадок в Арцахе должно быть больше, чтобы у детей было больше мест для развлечений.
Отрадно, что проект, который так и остался незавершенным из-за войны, сегодня подошел к своему логическому завершению. В работах приняли участие и дети села, что воодушевляет », - отметил А. Абраамян.
Բնութագրությունը հասանալի չէДиректор школы Мушкапата Камо Петросян сказал нам, что реализация таких программ в общине приветствуется, особенно когда они связаны с полезной организацией повседневной жизни детей.
Глава общины Рубен Мусаелян, в свою очередь, поблагодарил фонд за то, что дети села находятся в центре внимания.Բնութագրությունը հասանալի չէ
12-летняя Наре из Мушкапата призналась, что они устраивали свои игры во дворах.
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Теперь дети всего села будут собираться на новой площадке и играть вместе. Так свободное время будет интереснее и веселее », - сказал он.