Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 106 դեպք. 19 հիվանդի վիճակը ծայրահեղ ծանր է
Նոյեմբեր 7-ին կատարվել է 314 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 106 նոր դեպք է գրանցվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 8, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 146 վարակակիր: Բժիշկները 19 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 85-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
Արձանագրվել է 4 մահ: Հիվանդ 67-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ:
92-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, աջակողմյա ստորբլթային թոքաբորբ:
88-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ:
80-ամյա տղամարդը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության (COVID-19) հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ:
Արցախում 2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 18603 քաղաքացու հետազոտություն, որից 2728-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе выялено 106 случаев заражения коронавирусом: Состояние 19 пациентов крайне тяжелое
7 ноября в Арцахе было проведено 314 тестов, в результате зарегистрировано 106 новых случаев заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 ноября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает министерство здравоохранения Арцаха, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 146 пациентов. Врачи оценивают состояние 19 пациентов как крайне тяжелое, 85 - как тяжелое, в том числе молодые, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Зарегистрировано 4 случая смерти. От коронавируса (COVID-19) умерла 67-летняя женщина, у которой диагностировали двустороннюю полисегментарную пневмонию.
От коронавирусной болезни (COVID-19) умерла 92-летняя женщина, у которой диагностировали двустороннюю полисегментарную пневмонию и правостороннюю пневмонию.
88-летняя женщина умерла от коронавирусной болезни (COVID-19) после того, как ей поставили диагноз двусторонней полисегментарной пневмонии.
80-летний мужчина умер от коронавирусной болезни (COVID-19) после того, как ему поставили диагноз двусторонней полисегментарной пневмонии.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 18603 человек, у 2728 из них тесты дали положительный результат.