«ՏաԹևեր» գինիները փոխանցում են արցախյան բարբառի համը. արտադրող
«ՏաԹևեր»-ը իրենից ներկայացնում է Արցախյան շունչ հաղորդող նվեր-գինիներ, որոնք պահանջված են, քանի որ տարբերվող են և կրեատիվ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում Տաթևիկ Գրիգորյանը պատմեց, որ նվեր-գինիներ պատրաստելու միտքը եղբորն է պատկանում, իսկ ինքն այն իրագործեց։
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Քանի որ գինեգործությամբ ընտանիքս զբաղվում է շատ վաղուց և գինու մշակման եղանակն ու անվանումն ունի արցախյան ծագում ՝ «Ապուն Կինի», որոշեցինք արցախյան բարբառով պապական օրհնանքներով պիտակներ պատրաստել ու մեր գինիներն, այսպես ասած, հուշանվերների վերածել։ Անվան ընտրության շուրջ շատ չեմ մտածել. հիմք ընդունելով անունս՝ ստացա «ՏաԹևեր»֊ը։ Հուսով եմ՝ մեր յուրօրինակ գինիները իրենց գրվածքներով «թևեր» են տալիս ստացողին», - նշեց Տ. Գրիգորյանը ։ Մեր զրուցակցի խոսքով՝ նրան աջակցում են հետևորդ-գնորդները՝ իրենց սիրով և հավատարմությամբ, ինչը պարտավորեցնող է։ «Իհարկե, ուսումնասիրել եմ շուկան։ Նշեմ, որ Արցախում եղել եմ առաջինը, ով հանդես է եկել նման գաղափարով, և արդեն իսկ ունեմ իմ «ձեռագիրը» այդ գործում։ Մեր արցախյան գինու բաղադրության մեջ չկան քիմիկատներ և այլ հավելումներ», - ասաց Տ. Գրիգորյանը:
«ՏաԹևեր» գինիների վաճառքը իրականացվում է առցանց տարբերակով, ինչն այժմ բավականին արդիական է։
«Փորձ եմ ունեցել արտադրանքը ներկայացնելու նաև հայաստանյան շուկայում և հաջողել եմ, սակայն սպառողները հիմնականում Արցախից են», - հավելեց նա:

Вино «ТаТевер» передает вкус арцахского диалекта: Производитель
«ТаТевер» - это подарочные вина, вдохновленные Арцахом, которые пользуются спросом, потому что они разные и креативные.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 ноября, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" Татевик Григорян рассказала, что идея изготовления подарочных вин принадлежит ее брату, а она ее реализовала.
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Так как моя семья давно занимается виноделием, способ обработки вина и название имеют арцахское происхождение - «Апун Кини», мы решили делать этикетки с благословения наших предков на арцахском диалекте и превратить наши вина, так сказать, в сувениры. Я не особо задумывалась над выбором имени. По моему имени назвала "ТаТевер". Я надеюсь, что наши уникальные вина с их названием подарят «крылья» получателю», - отметила Т. Григорян. По словам нашей собеседницы, покупатели поддерживают ее своей любовью и преданностью, что является обязывающим. «Конечно, я изучала рынок. Надо сказать, что я была первым в Арцахе, кто придумал такую ​​идею, у меня уже есть свой «почерк» в этом деле. В составе нашего арцахского вина нет химикатов или других добавок», - сказала Т. Григорян.
Продажа вин "ТаТевер" осуществляется онлайн, что сейчас довольно современно.
«Я пыталась представить продукт на рынке Армении, мне это удалось, но потребители в основном из Арцаха», - добавила она.