Պատերազմում ծանր վիրավորված մի խումբ զինծառայողներ վերականգնողական հանգիստ կանցկացնեն Ծաղկաձորում
Արցախյան 44-օրյա պատերազմի ժամանակ ծանր վիրավորում ստացած Արցախից 6 և Հայաստանի տարբեր մարզերից 10 զինծառայողներ նոյեմբերի 18֊21֊ը վերականգնողական հանգիստ կանցկացնեն Ծաղկաձորում։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 15, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց նախաձեռնության հեղինակ Վաչե Վարդանյանը, ով սոցցանցերում իր նախաձեռնությունը ներկայացնելուց հետո սրտացավ մարդկանցից ստացավ անհրաժեշտ օժանդակությունը և հավաքագրված միջոցներն ուղղեց ծրագրածը կյանքի կոչելուն։
«Պատերազմի ժամանակ մեր եղբայրները բավականին դաժան օրեր են ունեցել։ Նախաձեռնության նպատակն է զինվորների միջև եղբայրական կապն էլ ավելի ամրապնդելը։ Ծրագրի իրականացման հարցում ինձ աջակցել են ընկերներս, ու անհրաժեշտ գումարը հավաքվել է»,- մանրամասնել է Վ. Վարդանյանը։

Группа военнослужащих, получивших тяжелые ранения на войне, проведет реабилитационный отпуск в Цахкадзоре
6 военнослужащих из Арцаха, получившие тяжелые ранения в ходе 44-дневной войны в Арцахе и 10 военнослужащих из разных регионов Армении 18-21 ноября проведут реабилитационный отпуск в Цахкадзоре.
СТЕПАНАКЕРТ, 15 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщил автор инициативы Ваче Варданян в беседе с корреспондентом "Арцахпресс", который после презентации своей инициативы в социальных сетях получил необходимую поддержку населения и направил собранные средства на реализацию задуманного.
«Во время войны у наших братьев были довольно жестокие дни. Цель инициативы - дальнейшее укрепление братских связей между солдатами. Друзья поддержали меня в реализации программы, собраны необходимые деньги», - представил В. Варданян.