Ժամանակն է ընդունել Ադրբեջանին ռազմական օգնությունը դադարեցնելու իմ առաջարկը. Մենենդես
ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Բոբ Մենենդեսը մտահոգիչ է համարել հաղորդագրությունները նոյեմբերի 16-ին Ադրբեջանի կողմից ՀՀ արևելյան սահմանագոտու ուղղությամբ հարձակման հետևանքով հայ զինծառայողների զոհվելու և գերեվարվելու մասին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Մենենդեսի հայտարարությունը տարածել է ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի «Թվիթեր»-ի էջը:
Մենենդեսն ընդգծել է, որ ԱՄՆ-ի կողմից Ադրբեջանին տրամադրվող ռազմական աջակցությունը օգնում է հնարավոր դարձնել էթնիկ հայերի դեմ ուղղված հրեշավոր գործողությունները: «Ժամանակն է ընդունել իմ առաջարկած փոփոխությունն այդ օգնությունը դադարեցնելու մասին»,- նշել է Մենենդեսը:

Пора принять мое предложение о прекращении военной помощи Азербайджану: Роберт Менендес
Председатель Комитета Сената США по внешним отношениям Роберт Менендес назвал тревожными сообщения о гибели и пленении армянских военнослужащих в результате нападения Азербайджана на восточную границу Армении 16 ноября.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 ноября, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Заявление Менендеса было распространено на странице в Twitter Комитета Сената США по внешним отношениям.
Менендес подчеркивает, что военная помощь, оказываемая США Азербайджану делает возможными чудовищные преступления против этнических армян. «Пришло время принять предложенное мною изменение о прекращении этой помощи», - заявил Менендес.
Ранее сенатор Роберт Менендес внес в Конгресс США две резолюции, призывающие прекратить продажу оружия Турции и Азербайджану.