Նախկին Ղարմետաքսկոմբինատի տարածքում կառուցվող բնակելի թաղամասի շինաշխատանքներն ակտիվ ընթացքի մեջ են (լուսանկարներ)
Լայն թափով ընթանում են Ստեփանակերտի Թումանյան փողոցում՝ նախկին Ղարմետաքսկոմբինատի տարածքում կառուցվող 255 բնակարանանոց բնակելի թաղամասի շինարարական աշխատանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 19, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Կառուցվող նոր թաղամասի նախագծի հեղինակն է «Նարինե և Գեղանի» ՍՊ ընկերությունը։ Շինարարությունն իրականացնում է «Միք-Շին» ՍՊ ընկերությունը:
Բնութագրությունը հասանալի չէԲնութագրությունը հասանալի չէԲնութագրությունը հասանալի չէ«Արցախպրես»-ի թղթակիցը եղել է շինհրապարակում և ծանոթացել կատարվող աշխատանքներին: Մեզ հետ զրույցում «Միք-Շին» ՍՊ ընկերության տնօրեն Աշոտ Մանուչարյանն ասել է, որ նոր թաղամասի կառուցման աշխատանքները սկսվել են 2021 թվականի մարտ ամսից:
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Կառուցվում է 4 մասնաշենք։ 1-ին մասնաշենքը լրիվությամբ ծառայելու է որպես ռմբապաստարան և ավտոկայանատեղի: 2-դ և 4-րդ մասնաշենքերը բաղկացած կլինեն 15 հարկերից, որոնցից մեկը՝ ստորգետնյա, 3-րդ մասնաշենքի 16 հարկերից, մեկը ևս կլինի ստորգետնյա: Այս պահի դրությամբ ընթանում են 2-րդ մասնաշենքի հողային աշխատանքները: Շենքի բակը կբարեկարգվի»,- ներկայացրել է Ա. Մանուչարյանը:
Բնութագրությունը հասանալի չէԲնութագրությունը հասանալի չէԲնութագրությունը հասանալի չէՄեր զրուցակցի խոսքով՝ աշխատանքներում ընդգրկված են ընկերության մոտ 30 շինարարներ:

Ведутся строительные работы в строящемся жилом квартале на территории бывшего Метакскомбината (фото)
Строительные работы 255-квартирного жилого квартала по улице Туманяна в Степанакерте, на территории бывшего Метакскомбината, идут полным ходом.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 ноября, АРЦАХПРЕСС- Автор проекта строящегося нового квартала - ООО «Нарине и Гегани». Строительство ведет ООО «Мик-Шин».
Корреспондент "Арцахпресс" посетил строительную площадку и ознакомился с проводимыми работами. В беседе с нами директор ООО «Мик-Шин» Ашот Манучарян сказал, что строительство нового квартала началось в марте 2021 года.
«Строятся 4 здания. 1-й корпус будет полностью использован как бомбоубежище и автостоянка. 2-ой и 4-ый корпуса будут состоять из 15 этажей, один из которых будет подземным, в третьем корпусе будет 16 этажей, один из которых будет подземным. В настоящее время ведутся земляные работы 2-го корпуса. Двор здания будет благоустроен», - представил А. Манучарян.