ԱՄՆ-ում հինգ մարդ է զոհվել ամբոխի մեջ ավտոմեքենայի մխրճման հետևանքով
ԱՄՆ Վիսկոնսին նահանգի Ուոկեշո քաղաքում կիրակի մեքենան մխրճվել է սուրբծննդյան երթի մասնակիցների բազմության մեջ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 22, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում  է Panorama.am-ը։
Այս մասին հայտնում է ՏԱՍՍ-ը՝ հղում անելով CNN հեռուստաալիքին։
«Այս պահին մենք կարող ենք հաստատել հինգ մարդու մահը, ավելի քան 40-ը վիրավորվել է: Սակայն այս թվերը կարող են փոխվել, քանի որ լրացուցիչ տեղեկություններ են հավաքվում»,- ասվում է ոստիկանության ֆեյսբուքյան էջում հրապարակված հաղորդագրության մեջ։
Իրավապահներն իրականացրել են հանդիսատեսների և երթի մասնակիցների տարհանում, կրակոցով կանգնեցրել մեքենան։
Վարորդի ինքնությունը պարզվել է։ Նշվում է, որ նա եղել է ալկոհոլի ազդեցության տակ։ Տեղի ունեցածի հանգամանքները պարզվում են։
Usatoday.com-ն էլ գրում է, որ տուժել է ավելի քան 20 մարդ։ Տեղի ոստիկանական բաժանմունքի ղեկավար Դեն Թոմփսոնը հայտնել է, որ հետաքննությունը շարունակվում է, «կասկածվող մեքենան» հայտնաբերվել է, ու այս պահին կալանավորված անձ կա:

A vehicle has ploughed into crowds at a Christmas parade in a town in the US state of Wisconsin, killing five people and injuring more than 40 adults and children, including some from dance troupes and marching bands, the Guardian reports.
Five dead after car ploughs into Christmas parade in Wisconsin
STEPANAKERT, NOVEMBER 22, ARTSAKHPRESS: A red sport SUV drove at speed into crowds in a “tragic incident” in Waukesha about 20 miles west of Milwaukee on Sunday afternoon, the town’s police chief, Dan Thompson, told a media conference on Sunday night.
Eleven adults and 12 children were taken to hospital, Thompson said, who declined to give any more details about the casualties until families were notified.
“Some of the individuals were children and there are some fatalities as a result of this incident,” Thompson told reporters.
“We’re working with the families, that is our priority in this tragic incident.”
The investigation was still “very fluid”, he added, and he did not know if the incident was terror-related. However, one person of interest was in custody and the vehicle involved had been recovered.