Կնունյանցների փողոցում նոր բազմաբնակարան շենքի շինաշխատանքներն ակտիվ ընթացքի մեջ են
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 24, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Շինարարությունն իրականացնում է «Դավիթ Գրուպ» ՓԲ ընկերությունը։
«Արցախպրես»-ի թղթակիցը եղել է շինհրապարակում և ծանոթացել կատարվող աշխատանքներին: Մեզ հետ զրույցում «Դավիթ Գրուպ» ընկերության աշխղեկ Ռազմիկ Ղևոնդյանն ասել է, որ նոր բազմաբնակարան շենքի կառուցման մեկնարկը տրվել է 2020 թվականի աշնանային պատերազմից անմիջապես հետո: «Կառուցվում է 70 բնակարանանոց բնակելի շենք: Այն կունենա 12 հարկ. 2 հարկը կծառայի որպես ստորգետնյա ավտոկայանատեղի և քաղաքացիական պաշտպանության օբյեկտ: 10 բնակարան կլինի 1 սենյականոց, 20-ը՝ 2 սենյականոց, իսկ 40 բնակարան՝ 3 սենյականոց: Ներկա դրությամբ աշխատանքները ընթանում են պլանավորված գրաֆիկին համապատասխան: Ըստ նախատեսվածի՝ շենքը շահագործման կհանձնվի 2024 թվականին»,- ներկայացրել է Ռ. Ղևոնդյանը:
Բնութագրությունը հասանալի չէ Մեր զրուցակցի խոսքով՝ օրվա կտրվածքով շինաշխատանքներում ընդգրկված են ընկերության մոտ 20 շինարարներ: Նրա հավաստմամբ՝ երկրի նախագահի կողմից զգում են ընդգծված ուշադրություն, որպեսզի աշխատանքները խոստացված ժամկետներում ավարտին հասցվեն։

В Степанакерте по улице Кнунянц, 6 строится новое многоквартирного здание.
Корреспондент "Арцахпресс" посетил строительную площадку и ознакомился с проводимыми работами. В беседе с нами сотрудник компании «Давид Групп» Размик Гевондян сказал, что строительство нового многоквартирного здания началось сразу после осенней войны 2020 года.
«Строится 70-квартирное жилое здание. Оно будет иметь 12 этажей. 2-й этаж здания будет служить подземной автостоянкой, объектом гражданской обороны. Всего будет 10 однокомнатных квартир, 20 двухкомнатных и 40 трехкомнатных квартир. В настоящее время работы ведутся по плановому графику. Согласно плану, здание будет сдано в эксплуатацию в 2024 году», - представил Р. Гевондян.
По словам нашего собеседника, в течение дня к строительным работам привлекаются около 20 строителей компании. По его словам, президент страны уделяет особое внимание завершению работ в обещанные сроки.