Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 85, մահվան՝ 3 նոր դեպք
Նոյեմբերի 24-ին կատարվել է 322 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 85 նոր դեպք է գրանցվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 129 վարակակիր: Բժիշկները 20 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 73-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 22169 քաղաքացու հետազոտություն, որից 3721-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։
Արձանագրվել է 3 մահվան դեպք։ 73-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ:
65-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր սուր շնչական անբավարարություն:
88-ամյա տղամարդը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ, սուր շնչական անբավարարություն:
Պատվաստումների վերաբերյալ տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք աշխատանքային ժամերին՝ 9։00 -17։00 զանգահարել 047-94-32-27 հեռախոսահամարին։

В Арцахе выявлено 85 новых случаев заражения коронавирусом и 3 новых случая смерти
24 ноября в Арцахе было проведено 322 тестов, в результате зарегистрировано 85 новых случаев заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 ноября, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает "Арцахпресс" Министерство здравоохранения  Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 129 пациентов.
Врачи оценивают состояние 20 пациентов как крайне тяжелое, 73 - как тяжелое, в том числе молодые, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2021 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 22169 человек, у 3721 из них тесты дали положительный результат.
Зарегистрировано 3 случая смерти. 73-летняя женщина умерла от коронавирусной болезни после того, как ей поставили диагноз двусторонней полисегментарной пневмонии.
65-летняя женщина умерла от коронавирусной болезни после того, как ей поставили диагноз острая дыхательная недостаточность.
88-летний мужчина умер от коронавирусной болезни после того, как ему поставили диагноз двусторонняя полисегментарная пневмония и острая дыхательная недостаточность.