Արցախում կմեկնարկի «Կին ձեռներեցներ» ծրագիրը
Հայկական բարեգործական ընդհանուր միությունը հայտարարում է «Կին ձեռներեցներ» ծրագրի նոր փուլի մեկնարկի մասին, որը նախատեսված է Արցախում սկսնակ և գործող բիզնեսների համար։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, նոյեմբերի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրեց «Կին ձեռներեցներ» ծրագրի ղեկավար Տաթևիկ Մանուկյանը:
Ծրագիրը նպաստում է կանանց ձեռնարկատիրական գիտելիքների և հմտությունների զարգացմանը՝ օգնելով կատարել շուկայի գրագետ ուսումնասիրություն, մշակել մարքեթինգային ռազմավարություն, կազմակերպել բիզնեսի և ֆինանսների կառավարում:
Մասնակիցները ստանում են նաև իրենց բիզնես ոլորտի վերաբերյալ անհատական խորհրդատվություն։
Ծրագրին կարող են դիմել Արցախում բնակվող կանայք, ովքեր ունեն ՀՀ քաղաքացիություն, 18 և բարձր տարիքի են, ունեն սկսնակ (մինչև 1 տարի) կամ գործող (առնվազն 1 տարի) սեփական բիզնես, գրանցված բիզնեսի դեպքում փաստաթղթերով հանդիսանում են բիզնեսի օրինական սեփականատեր կամ համահիմնադիր, պատրաստ են շաբաթական երկու անգամ մասնակցել եռամսյա դասընթացին և կատարել առաջադրանքները սահմանված ժամկետներում, աշխատել ծանրաբեռնված աշխատանքային գրաֆիկով։
Դասընթացները տեղի կունենան Ստեփանակերտում, շաբաթական 2 անգամ, ժամը 10:00-ից մինչև 15:00-ն (ներառյալ մեկժամյա ընդմիջումը)։ Բոլոր շրջաններից դեպի Ստեփանակերտ ճանապարհածախսը հոգում է ՀԲԸՄ-ն։ Դիմումերի ընդունման վերջնաժամկետը դեկտեմբերի 20-ն է։
Սկսնակ բիզնեսների համար նախատեսված դիմում-հայտը անհրաժեշտ է լրացնել այստեղ , իսկ գործող բիզնեսների համար՝ այստեղ  ։ Լրացուցիչ տեղեկատվության համար հետաքրքրվածները կարող եք այցելել «ՀԲԸՄ Հայաստան» պաշտոնական կայք, հարցերի դեպքում գրել agbuwe@agbu.am էլ․ փոստին կամ զանգահարել 060 722 235, 060 722 237 հեռախոսահամարներով:

В Арцахе стартует программа «Женщины-предприниматели»
Армянский всеобщий благотворительный союз объявляет о запуске нового этапа программы «Женщины-предприниматели», которая предназначена для начинающих и действующих в Арцахе бизнесов.
СТЕПАНАКЕРТ, 25 ноября, АРЦАХПРЕСС- Об этом корреспонденту "Арцахпресс" сообщила руководитель программы «Женщины-предприниматели» Татевик Манукян.
Программа способствует развитию у женщин предпринимательских знаний и навыков, помогает провести грамотное исследование рынка, разработать маркетинговую стратегию, организовать бизнес и финансовый менеджмент.
Участники также получают индивидуальные консультации по своей бизнес сфере. Подать заявку на участие в программе могут проживающие в Арцахе женщины, имеющие гражданство РА, старше 18 лет, имеющие начинающий (до 1 года) или действующий (не менее 1 года) собственный бизнес, в случае зарегистрированного бизнеса они являются законными владельцами или соучредителями бизнеса, готовые пройти трехмесячный курс два раза в неделю и выполнять задания вовремя, работать с плотным рабочим графиком.
Курсы будут проходить в Степанакерте два раза в неделю с 10:00 до 15:00 (включая часовой перерыв). Транспортные расходы из всех регионов в Степанакерт покрываются AGBU. Крайний срок подачи заявок - 20 декабря.
Анкету для начинающего бизнеса нужно заполнить здесь, а для действующего бизнеса - здесь. Для получения дополнительной информации посетите официальный сайт AGBU в Армении, если у вас есть вопросы, пишите на электронную почту agbuwe@agbu.am или звоните по телефонам 060 722 235, 060 722 237.