Մարտակերտ քաղաքում կտեղադրվի Թումո տուփ. գրանցումը բաց է
«Թումո Հայաստան» Թումոյի կրթական ծրագրի ընդլայնման նախաձեռնության շրջանակներում նախատեսվում է Արցախում բացել երեք Թումո տուփ՝ Ասկերան, Մարտակերտ, Մարտունի քաղաքներում, որոնք կկազմեն կրթական ցանց Ստեփանակերտի Թումո կենտրոնի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 նոյեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Աշխատանքներն արդեն ընթացքում են, և մոտակա ամիսներին կտեղադրվի առաջին Թումո տուփը՝ Մարտակերտ քաղաքում:
Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրեցին Թումո ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնից: Ըստ աղբյուրի` Թումոյի Մարտակերտի մասնաճյուղի ուսանող դառնալու համար կարող են հերթագրվել Մարտակերտում և մոտակա բնակավայրերում ապրող 12-18 տարեկան պատանիները: Այստեղ ուսանողներն անցնելու են Թումոյի կրթական ծրագրի ինքնուսուցման մասը, իսկ դասընթացներին ու աշխատարաններին մասնակցելու համար ուղևորվելու են Ստեփանակերտի Թումո կենտրոն։
Հերթագրվելու համար անհրաժեշտ է այցելել tumo.org կայքի «Գրանցում» բաժին կամ զանգահարել 099194295 հեռախոսահամարին: «Թումո Հայաստան» նախաձեռնության նպատակն է Թումոյի առաջատար կրթությունը հասանելի դարձնել Հայաստանի ու Արցախի բոլոր պատանիներին: Թումո տուփերը տեխնիկապես հագեցած մինի-Թումոներ են, որոնք կարող են տեղադրվել ցանկացած փոքր բնակավայրում: Թումո տուփերն ու Թումո կենտրոններն ապահովված են տրանսպորտային կապով, ինչի շնորհիվ Տուփերի ուսանողներն ինքնուսուցման փուլն անցնում են իրենց քաղաքում, իսկ գործնական դասընթացների մասնակցելու համար մեկնում են մոտակա Թումո կենտրոններ:

В Мартакерте будет установлен Тумо бокс - регистрация открыта
В рамках инициативы по расширению образовательной программы «Тумо Армения» в Арцахе планируется открыть три бокса Тумо: в городах Аскеран, Мартакерт, Мартуни, которые сформируют образовательную сеть с Центром Тумо в Степанакерте.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 ноября, АРЦАХПРЕСС- Работы уже ведутся, первый бокс Тумо будет установлен в Мартакерте в ближайшие месяцы.
Об этом корреспонденту "Арцахпресс" сообщили в Центре креативных технологий «Тумо». Согласно источнику, юноши 12-18 лет, проживающие в Мартакерте и близлежащих населенных пунктах, могут зарегистрироваться, чтобы стать студентами Тумо-Мартакертского филиала. Здесь студенты пройдут часть образовательной программы Тумо и отправятся в Центр Тумо в Степанакерте для участия в курсах и семинарах.
Для регистрации вам необходимо посетить раздел «Регистрация» на сайте tumo.org или позвонить по телефону 099194295. Цель инициативы Tumo Armenia - сделать Tumo Advanced Education доступным для всех молодых людей в Армении и Арцахе. Боксы Тумо - это технически оснащенные мини-Тумо, которые можно разместить в любом небольшом поселке. Боксы Тумо и центры Тумо имеют транспортное сообщение, благодаря которому студенты Тумо боксов проходят этап самообучения в своем городе и едут в близлежащие центры Тумо для прохождения практики.