Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 240 նոր դեպք
Հայաստանում դեկտեմբերի 7-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 240 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 341 058:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 27 քաղաքացի, մահացածների թիվը 7718 է:
Կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 1 դեպք է գրանցվել: Դեկտեմբերի 7-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 1457 է: Մեկ օրում, ընդհանուր առմամբ, մահացել է 28 քաղաքացի։ Մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 9175-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 522 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 322 406, փաստացի բուժվողներինը՝ 9477: Մեկ օրում արվել է 6006 թեստավորում, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 2 411 285 թեստավորում:

В Армении за сутки зарегистрировано 240 новых случаев заражения коронавирусом
СТЕПАНАКЕРТ, 7 декабря, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 7 декабря в стране зарегистрировано 341058 инфицированных коронавирусом. Фактически, сейчас лечатся 9477 лиц (за сутки уменьшилось на 310). Выздоровели 322406 человек (за сутки 522), скончались 7718 пациентов (27 человек за сутки).
Еще 1 гражданин с коронавирусом скончался, по формулировке властей, «из-за иных болезней». Общее число таких случаев – 1457. Таким образом, общее число смертей достигло 9175.