Մարտունիում անց է կացվում համայնքի ղեկավարի ընտրություն
Այսօր՝ դեկտեմբերի 10-ին, Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի Մարտունի համայնքի ղեկավարի ընտրություն է անցկացվում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 10 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:«Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ ժամը 14:00-ի դրությամբ ընտրությանը մասնակցել է 4050 ընտրողներից 704-ը կամ ընտրողների 17.38 %-ը:
Մեզ հետ զրույցում Մարտունու ընտրական 3 տեղամասերի հանձնաժողովների նախագահները նշեցին, որ ընտրությունները անցնում են բնականոն հունով, օրենքի պահանջին համապատասխան, հակահամաճարակային բոլոր կանոնների պահպանմամբ:
Ընտրությանը գրանցված է համայնքի ղեկավարի 1 թեկնածու՝ Ազնավուր Սաղյանը:
«Համաձայն ընտրական օրենսգրքի պահանջների` դեկտեմբերի 9-ին կահավորել ենք ընտրական տեղամասը, բոլոր անհրաժեշտ փաստաթղթերը, ընտրացուցակները ստացել ենք:
Թեև մեկ թեկնածու է գրանցված և մրցակցություն չկա, այնուամենայնիվ, քաղաքացիներից յուրաքանչյուրի ձայնը կարևոր է»,- ասաց Մարտունի համայնքի 5/3 ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահ Հովիկ Հովսեփյանը:
5/1 ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահ Լիլիթ Ազարյանը նշեց, որ ընտրատեղամասը լրիվությամբ պատրաստ է ընտրողներին ընդունելու համար, և որևէ ընտրախախտում չի գրանցվել:
Բնութագրությունը հասանալի չէԲնութագրությունը հասանալի չէ 5/2 ընտրատեղամասի հանձնաժողովի նախագահ Գարիկ Ծատրյանի խոսքով՝ դիտորդական առաքելություն իրականացնող կազմակերպությունների կողմից ոչ մի դիտողություն առայժմ չի եղել:

В Мартуни проходят выборы главы общины
СТЕПАНАКЕРТ, 10 декабря, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", по состоянию на 14:00 в выборах приняли участие 704 из 4050 проголосовавших или 17,38% избирателей.
В беседе с нами председатели комиссий 3 избирательных участков Мартуни отметили, что выборы проходят нормально, в соответствии с законом, с соблюдением всех противоэпидемических правил.
На пост  главы общины в Мартуни зарегистрирован один кандидат - Азнавур Сагян.
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Согласно требованиям Избирательного кодекса, 9 декабря мы оборудовали избирательный участок, получили все необходимые документы и списки избирателей.
Даже если зарегистрирован один кандидат, конкурса нет, однако  голос каждого гражданина важен», - сказал Овик Овсепян, председатель комиссии избирательного участка 5/3 общины Мартуни.
Բնութագրությունը հասանալի չէПредседатель избирательной комиссии 5/1 Лилит Азарян сообщила, что избирательный участок полностью готов к приему избирателей, никаких нарушений на выборах не зафиксировано.
Բնութագրությունը հասանալի չէПо словам председателя избирательной комиссии 5/2 Гарика Цатряна, пока никаких замечаний со стороны организаций, осуществляющих наблюдательную миссию, не поступало.