Ռուս ռազմական բժիշկները օգնություն են ցուցաբերել Պատարա գյուղի բնակիչներին
Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի ռազմական բժիշկները հումանիտար-բժշկական ակցիա են իրականացրել Ասկերանի շրջանի Պատարա գյուղում՝ կարիքավոր բնակիչներին, այդ թվում՝ երեխաներին, փախստականներին եւ հարկադիր տեղահանվածներին որակյալ բուժօգնություն ցուցաբերելու համար։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ ՊՆ մամուլի ծառայությունը։
«Ռուսական խաղաղապահ զորախմբի բժշկական բրիգադը մեկնել է Ասկերանի շրջանի հեռավոր բնակավայր։ Ռազմական բժիշկները տեղի բնակչությանը ցուցաբերել են ամբուլատոր եւ պոլիկլինիկական օգնություն»,-ասել է ռուսական խաղաղապահ զորախմբի ներկայացուցիչ Եվգենի Իվանովը։
Բժիշկները որակավորված բուժօգնություն են ցուցաբերել Պատարա գյուղի ավելի քան 60 բնակչի։ Խաղաղապահ զորախմբի բժշկական ջոկատի մասնագետները Արցախի հեռավոր շրջանի կարիքավոր բնակչության համար անցկացրել են վիրաբույժի, քիթ-կոկորդ-ականջաբանի, ակնաբույժի, նյարդաբանի բժշկական խորհրդատվություն։
«Այսօր մեր Պատարա գյուղ են ժամանել խաղաղապահ բժիշկները։ Մենք շատ գոհ ենք նրանց աշխատանքից։ Մաղթում ենք նրանց առողջություն, երջանկություն, հետագա հաջողություններ իրենց աշխատանքում»,-ասում է բուժկետի վարիչ Էլմիրա Կաղրամանյանը։

Российские военные врачи оказали помощь жителям села Патара
Военные врачи российского миротворческого контингента провели гуманитарно-медицинский рейд в отдаленное горное село Патара Аскеранского района Республики Арцах для оказания квалифицированной медицинской помощи нуждающимся местным жителям, в том числе и детям, беженцам и вынужденным переселенцам.
СТЕПАНАКЕРТ, 13 декабря, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны РФ.
«Выездной врачебно-медицинской бригадой российского миротворческого контингента был осуществлен выезд в отдаленный населенный пункт Аскеранского района. Военными врачами была оказана амбулаторно-поликлиническая помощь местному населению» - сказал представитель российского миротворческого контингента Евгений Иванов.
В ходе приема населения, врачи российского миротворческого контингента оказали квалифицированную медицинскую помощь более чем 60 жителям села Патара. Специалисты медицинского отряда миротворческого контингента провели прием и врачебные консультации хирурга, лора, окулиста, невролога и окулиста нуждающемуся населению отдаленного района Арцаха.
Общественная приемная российского миротворческого контингента регулярно проводит работу по выявлению нуждающихся граждан из числа вынужденных переселенцев и многодетных семей, оказавшиеся в сложной жизненной ситуации в оказании адресной помощи.