Փաշինյան-Ալիև հանդիպումը տեղի կունենա դեկտեմբերի 14-ին. ԵՄ-ից մանրամասնում են
Եվրախորհրդի ղեկավար Շառլ Միշելը դեկտեմբերի 14 - ին Բրյուսելում եռակողմ հանդիպում կանցկացնի Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հետ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ Ինչպես տեղեկացնում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն, այս մասին հայտարարել է ԵՄ բարձրաստիճան ներկայացուցիչը ՝ ԵՄ Արեւելյան գործընկերության գագաթնաժողովին ընդառաջ տեղի ունեցած ասուլիսի ժամանակ:
«Եվրախորհրդի նախագահը վաղը նախ երկկողմ հանդիպումներ կունենա Հայաստանի վարչապետի և Ադրբեջանի նախագահի հետ: Եվ վաղը երեկոյան նա նրանց հետ եռակողմ հանդիպում կանցկացնի», - ասել է նա:

В Брюсселе 14 декабря состоится трехсторонняя встреча Пашинян-Алиев-Мишель
В Брюсселе председатель Совета Европы Шарль Мишель 14 декабря проведет трехстороннюю встречу с премьер-министром Армении Николом Пашиняном и президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым.
СТЕПАНАКЕРТ, 13 декабря, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Как передает РИА новости, об этом представитель ЕС заявил на пресс-конференции в преддверии саммита Восточного партнерства ЕС.
«Завтра председатель Совета Европы сначала проведет двусторонние встречи с премьер-министром Армении и президентом Азербайджана. А вечером он проведет с ними трехстороннюю встречу», - сказал он.