Քերթի դպրոցը համալրվել է սպորտային պարագաներով
Նախօրեին թեհրանահայ բարերար Էդվին Ավանեսյանն իր հերթական նվիրատվությունն է կատարել, այս անգամ` ԱՀ Մարտունու շրջանի Քերթ համայնքի Կ. Հակոբյանի անվան միջնակարգ դպրոցին: Կրթօջախը համալրվել է սպորտային պարագաներով։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, դեկտեմբերի 20, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում բարեգործական ծրագրերի համակարգող Նարինե Քոչարյանը, ում միջոցով իրականացվել է նախաձեռնությունը, ասել է, որ թեհրանահայ բարերարը, 2018 թվականից սկսած, Արցախի տարբեր գյուղերի դպրոցների աշակերտներին սպորտային պարագաներ է նվիրաբերում:
«Մինչ այսօր Էդվին Ավանեսյանի միջոցներով ծրագրեր են իրականացվել Կարմրակուճ, Առաջամուղ, Կիչան, Մեխակավան, Աստղաշեն համայնքներում: Ըստ նախատեսվածի` ևս մեկ դպրոց պետք է աջակցություն ստանար։ Առաջարկեցի ընդգրկել Քերթի դպրոցը: 1-4-րդ դասարանների շուրջ 36 աշակերտների տրամադրվել է սպորտային տաք հագուստ, վոլեյբոլի, բասկետբոլի, ֆուտբոլի գնդակներ, սպորտային այլ պարագաներ»,- նշել է Ն. Քոչարյանը՝ տեղեկացնելով, որ առաջիկայում նախատեսվում է կրթօջախին տրամադրել նաև նոր գրատախտակներ:

Школа общины Керт была оснащена спортивным инвентарем
19 декабря армянский меценат из Тегерана Эдвин Аванесян сделал очередное пожертвование, на этот раз средней школе имени К. Акопяна общины Керт Мартунинского района Арцаха. Школа оснащена спортивным инвентарем.
СТЕПАНАКЕРТ, 20 декабря, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" координатор благотворительных программ Нарине Кочарян, через которую была реализована инициатива, сообщила, что с 2018 года армянский меценат из Тегерана раздает спортивный инвентарь школьникам в разных селах Арцаха.
На сегодняшний день с помощью Эдвина Аванесяна программы реализованы в общинах Кармракуч, Араджамуг, Кичан, Мехакаван, Астхашен. По плану должна была получить помощь ещеи одна школа. Я предложила включить школу Керт. Около 96 учеников 1-4 классов были обеспечены теплой спортивной одеждой, волейбольными, баскетбольными, футбольными мячами и другим спортивным инвентарем»- отметила Н. Кочарян и сообщила, что в ближайшее время планируется оснастить школу новыми досками и мебелью.