Նախագահ Հարությունյանը հանդիպումներ է ունեցել ԱՀ ԱԺ «Հայ Հեղափոխական Դաշնակցություն» և «Արդարություն» խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 20-ին առանձին հանդիպումներ է ունեցել ԱՀ Ազգային ժողովի «Հայ Հեղափոխական Դաշնակցություն» և «Արդարություն» խմբակցությունների ներկայացուցիչների հետ՝ իր կողմից դեկտեմբերի 10-ին հայտարարված՝ պետության առջև ծառացած հիմնախնդիրների լուծման գործում քաղաքական համագործակցության առաջարկի շրջանակներում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 20 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից։
Քննարկվել են պետության արտաքին ու ներքին մի շարք հիմնախնդիրների լուծման հետ կապված հարցեր՝ կարևորելով քաղաքական ուժերի արդյունավետ համագործակցությունը այդ ճանապարհին:
Անդրադարձ է եղել երկրի գլխավոր ֆինանսական փաստաթղթի՝ 2022թ. պետական բյուջեի նախագծին և այլ հարցերի: Նախագահ Հարությունյանն այդ հանդիպումները համարել է օգտակար՝ առկա խնդիրների շուրջ կառուցողական քննարկումների կազմակերպման և դրանց լուծման գործում քաղաքական ուժերի ներգրավմամբ նոր ջանքերի գործադրման առումով:

Президент Арутюнян провел встречи с представителями фракций «Армянская революционная федерация» и «Справедливость» Национального собрания Арцаха
20 декабря президент Республики Арцах Араик Арутюнян провел отдельные встречи с представителями фракций «АРФ «Дашнакцуцюн» и «Справедливость» Национального собрания республики в рамках объявленного им 10 декабря с.г. предложения о политическом сотрудничестве в деле решения проблем, стоящих перед государством.
Президент Арутюнян провел встречи с представителями фракций «Армянская
революционная федерация» и «Справедливость» Национального собрания Арцаха
СТЕПАНАКЕРТ, 20 декабря, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
В ходе встреч были затронуты вопросы, связанные с решением ряда внешних и внутренних проблем государства, и подчеркнута важность эффективного взаимодействия политических сил в этом деле.
Были обсуждены главный финансовый документ страны - проект государственного бюджета на 2022 год, и другие вопросы. Президент Арутюнян назвал эти встречи полезными с точки зрения организации конструктивного обсуждения существующих вопросов и приложения новых усилий с привлечением к их решению политических сил.