ԱՀ Մարտակերտի շրջանի Գառնաքար համայնքի բնակիչները շարունակում են ապրել ու արարել հայրենի հողի վրա:
Գառնաքարում կասֆալտապատվեն ներհամայնքային ճանապարհները. առօրյայի ու խնդիրների մասին պատմում է համայնքապետը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 դեկտեմբերի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Գառնաքարի համայնքապետ Էրիկ Մարտիրոսյանը:
«Գյուղում 131 բնակիչ է ապրում: Պատերազմից հետո տեղահանված 6 ընտանիք է հաստատվել այստեղ. ևս 6 ընտանիքի էլ կարող ենք ընդունել: Դպրոցն ունի 30 աշակերտ: Մանկապարտեզ չունենք. գյուղում նախադպրոցական տարիքի 5 երեխա կա։ Համայնքապետարանն ակումբի շենքում է գործում։ Հանդիսությունների սրահ չունենք: Դեպի գյուղ երթուղային չի գործում. օգտվում ենք մայրաքաղաքից հարևան Վանք համայնք տանող տրանսպորտային միջոցից: Ներհամայնքային ճանապարհները գտնվում են անմխիթար վիճակում. նախատեսվում է եկող տարի ասֆալտապատել: Գյուղը գազաֆիկացված է, ապահովված էլեկտրաէներգիայով»,- նշեց Է.Մարտիրոսյանը:
Մեր զրուցակիցը տեղեկացրեց, որ բնակչության զբաղվածության հիմնական ուղղություններն են անասնապահությունը, հողագործությունն ու մեղվաբուծությունը:

Intra-community roads to be asphalted in Garnakar. Community Leader
The residents of Garnakar community of Artsakh’s Martakert region continue to live and create on their native land.
STEPANAKERT, DECEMBER 27, ARTSAKHPRESS: The head of the community Erik Martirosyan told "Artsakhpress".
"There are 131 residents in the village. After the war 6 families have settled here. We can accept 6 more families. The school has 30 students. We do not have a kindergarten. There are 5 preschool children in the village. The community hall operates in the club building.
We do not have a ceremony hall. There is no route to the village. Intra-community roads are in a deplorable condition. It is planned to be asphalted next year. The village is gasified, provided with electricity, "E. Martirosyan noted.
Our interlocutor informed that the main directions of employment of the population are cattle breeding, agriculture and beekeeping.