Տոկաևը հայտնել է, որ Ղազախստանից ՀԱՊԿ խաղաղապահ զորքի դուրսբերումը կսկսվի երկու օրից
Ղազախստանի նախագահ Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևը հայտարարել է, որ ՀԱՊԿ խաղաղապահ զորամիավորման ուժերի դուրսբերումը երկրից կսկսվի երկու օրից:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ «Ընդհանուր առմամբ, հակաահաբեկչական գործողության սուր փուլն անցել է: Բոլոր շրջաններում իրավիճակը կայուն է: Այս կապակցությամբ ես հայտարարում եմ, որ ՀԱՊԿ խաղաղապահ ուժերի հիմնական առաքելությունը հաջողությամբ ավարտվել է։ Երկու օրից սկսվում է ՀԱՊԿ միացյալ խաղաղապահ ուժերի փուլային դուրսբերումը: Գործընթացը կտևի ոչ ավելի, քան 10 օր»,-նշել է Ղազախստանի նախագահը խորհրդարանում ունեցած իր ելույթի ժամանակ:

Kazakhstan’s President Kassym-Jomart Tokayev announced on January 11 that the withdrawal of the CSTO peacekeeping forces from his country will start in two days, a week after their deployment.
“Mission completed” – Kazakh leader announces upcoming withdrawal of CSTO peacekeeping forces
STEPANAKERT, JANUARY 11, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: “Overall the critical phase of the counter-terror operation is over. The situation is calm in all regions. On this occasion I am announcing that the CSTO peacekeeping forces’ main mission is successfully completed. The phased withdrawal of the CSTO joint peacekeeping forces will begin in two days. The process will last no more than 10 days,” President Tokayev said in parliament.