Նախատեսված է Մինսկի խմբի համանախագահների տարածաշրջանային այց. Միրզոյան
ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության ֆորմատով Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպում կոնկրետ ամսաթվով և վայրով այս պահին նախատեսված չէ, նախատեսված է համանախագահների տարածաշրջանային այց:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 հունվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Այս մասին ասաց ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Արարատ Միրզոյանը՝ ԱԺ-ում կառավարության անդամների հետ հարցուպատասխանին՝ անդրադառնալով ՔՊ-ից Սարգիս Խանդանյանի հարցին, թե արդյոք առաջիկայում օրակարգում կա համանախագահության շրջանակում Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների հանդիպում:
«Այս պահին ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության ֆորմատով հանդիպում՝ դեռևս կոնկրետ ամսաթվով, վայրով նախատեսված չէ: Այս պահին կա նախատեսված Մինսկի խմբի համանախագահների այց տարածաշրջան»,-ասաց Միրզոյանը:
Նախարարը նկատեց, որ այդ հարցը վաղուց արդեն քննարկվում, բայց պարբերաբար հետաձգվում է: «Պետք է տեղի ունենա ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների տարածաշրջանային այցը»,- նշեց Միրզոյանը:

Планируется региональный визит сопредседателей Минской группы: Мирзоян
Встречи министров иностранных дел Армении и Азербайджана в формате сопредседателей Минской группы ОБСЕ на данный момент не запланировано, планируется региональный визит сопредседателей.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 января, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Об этом в ходе правительственного часа в НС сказал глава МИД Армении Арарат Мирзоян в ответ на вопрос депутата Саркиса Ханданяна.
«На данный момент встречи в формате сопредседателей Минской группы ОБСЕ на конкретную дату или место не назначено. На данный момент запланирован визит сопредседателей Минской группы в регион», - сказал Мирзоян.
Министр отметил, что этот вопрос давно обсуждается, но регулярно откладывается. «Должен состояться региональный визит сопредседателей Минской группы ОБСЕ», - сказал Мирзоян.