Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 33 նոր դեպք է գրանցվել
Հունվարի 31-ին կատարվել է 155 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 33 նոր դեպք է գրանցվել:
Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության  33 նոր դեպք է գրանցվել
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 1 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 23 վարակակիր: Բժիշկները 3 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 15-ինը՝ ծանր: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2022 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 2064 քաղաքացու հետազոտություն, որից 206-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе выявлено 33 новых случая заболевания коронавирусом
31 января в Арцахе было проведено 155 тестов, в результате зарегистрировано 33 новых случая заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 февраля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает "Арцахпресс" Министерство здравоохранения  Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 23 пациентов.
Врачи оценивают состояние 3 пациентов как крайне тяжелое, 15 - как тяжелое, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2022 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 2064 человек, у 206 из них тесты дали положительный результат.