Մեկնարկել են 957 բնակելի տների կառուցման շինաշխատանքները
Բնակարանաշինության նոր ծրագրով` աշխատանքներ են սկսվել ավելի քան 3000 բնակելի տների կառուցման նպատակով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 1 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։«Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին այսօր կայացած ամենամյա ամփոփիչ ասուլիսի ժամանակ ասել է քաղաքաշինության նախարար Արամ Սարգսյանը: «2021թ. պետական միջոցներով կառուցվել և շահագործման է հանձնվել 35 տուն` հիմնականում արագ հավաքվող կոնստրուկցիաներով, պիլոտային ծրագրի շրջանակում. դրանք տրամադրվել են հիմնականում տեղահանված ընտանիքներին:
Պետական բյուջեի միջոցներով շինարարական աշխատանքներ են սկսվել 957 բնակելի տների կառուցման համար, որից 914-ը տեղահանված ընտանիքներին տրամադրելու նպատակով, մասնավորապես` Ստեփանակերտ քաղաքի Մարտունի 45 հասցեում 23 բնակարանանոց բնակելի շենքի, Ասկերանի շրջանի Հովսեփավան համայնքում՝ 27, Աստղաշեն համայնքում՝ 211, Նորագյուղում՝ 145, Այգեստանում՝ 254, Խնածախում՝ 160, Իվանյանում՝ 21, Կարմիր գյուղ համայնքում՝ 64, ևս 43-ը ծնելիության և բազմազավակության խթանման ծրագրով՝ բազմազավակ ընտանիքների համար: Նշված աշխատանքները կավարտվեն 2022-23 թթ.», - նշել է Ա. Սարգսյանը:

Начато строительство 957 жилых домов
СТЕПАНАКЕРТ, 1 февраля, АРЦАХПРЕСС- Как передает корреспондент "Арцахпресс", об этом заявил министр градостроительства Арам Саргсян в ходе состоявшейся сегодня ежегодной итоговой пресс-конференции. «В 2021 году в рамках пилотной программы построено и сдано в эксплуатацию 35 домов за счет государственных средств, в основном с быстровозводимыми конструкциями- они были предоставлены в основном перемещенным семьям.
Начаты строительные работы за счет государственного бюджета по строительству 957 домов, 914 из которых будут переданы переселенцам, в частности, 23-квартирного жилого здания по адресу: улица Мартуни, 45 в Степанакерте,  27 в общине Овсепаван Аскеранского района, в общине Астхашен - 211, в Норагюхе - 145, в Айгестане - 254, в Хнацахе - 160, в Иваняне - 21, в общине Кармир гюх - 64, еще 43 по программе поощрения рождаемости и многодетности для многодетных семей. Указанные работы будут завершены в 2022-2023 годах», — отметил А. Саргсян.