«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի միջոցներով կառուցվում են 1061 բնակելի տներ
Բնակարանաշինության մեծածավալ ծրագրեր են իրականացվում նաև «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի միջոցներով. սկսված են 1061 բնակելի տների կառուցման աշխատանքներ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 1 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Դրանցից 300-ի աշխատանքներն ավարտման փուլում են, մի մասն արդեն իսկ տրամադրված է շահառուներին: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին այսօր կայացած ամենամյա ամփոփիչ ասուլիսի ժամանակ ասել է քաղաքաշինության նախարար Արամ Սարգսյանը:
«Բարեգործական ծրագրերով սկսված են 192 տան կառուցման աշխատանքներ, որից 92-ը` Հովսեփավան համայնքում՝ ռուսաստանաբնակ բարերար Սերգեյ Համբարձումյանի միջոցներով, իսկ 100 տուն Հայաստանի հանրային հեռուստատեսության և «Ապրելու Արցախ» հիմնադրամի միջոցներով` Ասկերանի շրջանի Դահրավ գյուղում: Մասնավոր ընկերությունների կողմից սկսված են 751 բնակելի տների կառուցման աշխատանքներ», - նշել է Ա. Սարգսյանը:

При поддержке Всеармянского фонда «Айастан» строится 1061 жилой дом
Масштабные программы жилищного строительства также реализуются с помощью Всеармянского фонда «Айастан»: Начато строительство 1061 жилого дома.
СТЕПАНАКЕРТ, 1 февраля, АРЦАХПРЕСС- Завершается строительство 300 из них, некоторые из них уже переданы бенефициарам. Как передает корреспондент "Арцахпресс", об этом заявил министр градостроительства Арам Саргсян в ходе состоявшейся сегодня ежегодной итоговой пресс-конференции.
«В рамках благотворительных программ начато строительство 192 домов, из них 92 в общине Овсепаван при поддержке российского мецената Сергея Амбарцумяна и 100 домов при поддержке Общественного телевидения Армении и фонда «Арцах жизни» в селе Дахрав Аскеранского района. Частными компаниями начато строительство 751 жилого дома", - отметил А. Саргсян.