Արցախում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 51, մահվան՝ 1 նոր դեպք
Փետրվարի 2-ին կատարվել 152 թեստավորում, որի արդյունքում Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 51 նոր դեպք է գրանցվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 3 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 20 վարակակիր: Բժիշկները 4 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 12-ինը՝ ծանր: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2022 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 2358 քաղաքացու հետազոտություն, որից 295-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

В Арцахе подтвержден 51 новый случай заражения коронавирусом и 1 случай смерти
2 февраля в Арцахе было проведено 152 тестов, в результате зарегистрирован 51 новый случай заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 февраля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает "Арцахпресс" Министерство здравоохранения  Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 20 пациентов.
Врачи оценивают состояние 4 пациентов как крайне тяжелое, 12 - как тяжелое, больные с легкими формами получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Всего в Арцахе в 2022 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 2358 человек, у 295 из них тесты дали положительный результат.