Ստեփանակերտի վերականգնողական կենտրոնը համալրվել է տեխնիկայով
Օրերս բարեգործական առաքելությամբ Հայաստանում և Արցախում էր Հայ առաքելական եկեղեցու Գերմանիայի թեմի ներկայացուցիչ, Բադեն-Վյուրթեմբերգի հայ համայնքի հոգևոր հովիվ Տիրատուր քահանա Սարդարյանը, ով հյուրընկալվել է Քերոլայն Քոքսի անվան վերականգնողական կենտրոնում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 3 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրեցին Ստեփանակերտի Քերոլայն Քոքսի անվան վերականգնողական կենտրոնից։
Աղբյուրի հաղորդմամբ` Գերմանիայի թեմի առաջնորդի օժանդակությամբ կենտրոնը ձեռք էր բերել 2 օդորակիչ՝ կենտրոնի ճաշարանի և խաղասենյակի համար, 8 սառնարան` հիվանդասենյակների համար և 2 ջրի սարք։ Տեր Տիրատուր քահանա Սարդարյանը ծանոթացել է կենտրոնի գործունեությանը և արցախցի շահառուների բուժման ընթացքին. քննարկվել են նաև մի շարք ծրագրեր, որոնք կյանքի կկոչվեն ապագա համագործակցության արդյունքում:
Կենտրոնի աշխատակազմը շնորհակալություն է հայտնում Հայ առաքելական եկեղեցու Գերմանիայի թեմի ներկայացուցչությանը ուշադրության և շարունակական համագործակցության համար:

Степанакертский реабилитационный центр оснащен оборудованием
На днях представитель Германской епархии Армянской Апостольской церкви духовный пастор армянской общины Баден-Вюртемберг иерей Тиратур Сардарян находился с благотворительной миссией в Армении и Арцахе, где он был принят в реабилитационном центре имени Кэролайн Кокс.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщили в реабилитационном центре имени Кэролайн Кокс в Степанакерте.
Согласно источнику, при поддержке предводителя Германской епархии центр приобрел 2 кондиционера для столовой центра и игровой комнаты, 8 холодильников для больничных палат и 2 кулера воды. Отец Тиратур Сардарян ознакомился с деятельностью центра и лечением арцахских бенефициаров. Также был обсужден ряд программ, которые будут реализованы в результате будущего сотрудничества.
Коллектив Центра благодарит представительство Германской епархии Армянской Апостольской церкви за внимание и постоянное сотрудничество.