«Բարձր տեխնոլոգիաների և ռազմավարական պլանավորման կենտրոն» հիմնադրամը ֆինանսավորել է Արցախի զարգացմանը նպաստող 10 ծրագրեր
Այսօր՝ փետրվարի 3-ին, «Բարձր տեխնոլոգիաների և ռազմավարական պլանավորման կենտրոն» հիմնադրամը կազմակերպել է միջոցառում, որի ընթացքում տրվել է ahimnadram.com հարթակում տեղադրված ծրագրերի ֆինանսավորման փուլի մեկնարկը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 3 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ բացման խոսքով հանդես եկավ «Բարձր տեխնոլոգիաների և ռազմավարական պլանավորման կենտրոն» հիմնադրամի աշխատակազմի ղեկավար Հակոբ Ավանեսյանը:
«Այսօր հավաքվել ենք` ամփոփելու արդյունքներն այն երկարատև ու պատասխանատու աշխատանքի, որին այս մի քանի ամիսներին լծված էր հիմնադրամի` ընտանեկան դարձած կոլեկտիվը: Այս հանդիպումը նաև պատեհ առիթ է շնորհակալություն հայտնելու այն մարդկանց, ովքեր չնկատվող, սակայն առանձնահատուկ դերակատարություն ունեն հիմնադրամի կայացման գործում, ինչպես նաև աշխարհասփյուռ մեր հայրենակիցներին, ովքեր այս օրհասական պահին կանգնեցին Արցախի և արցախցու կողքին», - ասել է Հ. Ավանեսյանը:
Հիմնադրամի Սփյուռքի և միջազգային կառույցների հետ կապերի բաժնի պետ Էմմա Պետրոսյանի խոսքով՝ կառույցի կողմից ընդունվել են 15 բիզնես և բարեգործական ծրագրեր:
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Այդ գաղափարները կյանքի կոչելու նպատակով դեկտեմբերի 10-ին հիմնադրամի կողմից առաջին անգամ Արցախում նախադեպը չունեցող հեռուստամարաթոն է կազմակերպվել՝ «Կանգնիր Արցախի կողքին» խորագրով: Հեռուստամարաթոնի մեկնարկից 15 օր հետո հավաքագրված ամբողջ միջոցների վերաբերյալ հրապարակվել է հաշվետվություն: Այս պահի դրությամբ գումարի չափը կազմում է 92 մլն 137 հազար դրամ, 1000 եվրո և 25. 050 դոլար: Շնորհակալ ենք յուրաքանչյուրին, ով իր ներդրումն է ունեցել այս վեհ գաղափարը կյանքի կոչելու գործում», - նշել է Է. Պետրոսյանը:
Բնութագրությունը հասանալի չէՎերահսկողության և մոնիթորինգի բաժնի պետ Իննա Զաքարյանը հավաստիացրեց, որ հետամուտ կլինեն յուրաքանչյուր լումայի արդար և նպատակային օգտագործմանը:
Կառույցի ինվեստիցիոն ծրագրերի սպասարկման բաժնի պետ Բելլա Սարգսյանի համոզմամբ՝ հայրենասիրության բարձր զգացումի հետ մեկտեղ` իրենց շահառուներն օժտված են աշխատասիրությամբ, պատասխանատվությամբ և հայրենիքի նկատմամբ պայծառ տեսլականով:
«Ուրախ ենք, որ այս պահին նման հատկանիշների տեր մարդիկ ներկա են մեր միջոցառմանը, ովքեր հանդիսանում են հիմնադրամի կողմից առաջին փուլով ծրագրերի իրականացման համար ֆինանսավորում ստացած շահառուներ», - նշել է Բ. Սարգսյանը:
Բնութագրությունը հասանալի չէԲնութագրությունը հասանալի չէՄիջոցառման ավարտին «Բարձր տեխնոլոգիաների և ռազմավարական պլանավորման կենտրոն» հիմնադրամի գլխավոր տնօրեն Լևոն Ղուլյանը հուշագրեր հանձնեց ֆինանսավորում ստացած 10 ծրագրերի հեղինակներին:

Фонд "Центр высоких технологий и стратегического планирования" профинансировал 10 программ, способствующих развитию Арцаха
Сегодня, 3 февраля, фонд "Центр высоких технологий и стратегического планирования" организовал мероприятие, в ходе которого был запущен этап финансирования программ, размещенных на платформе ahimnadram.com.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 февраля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", со вступительной речью выступил помощник генерального директора фонда "Центр высоких технологий и стратегического планирования" Акоп Аванесян.
«Сегодня мы собрались, чтобы подвести итоги долгой и ответственной работы, которой коллектив фонда, ставший семьей, занимался последние несколько месяцев.
Эта встреча также является возможностью поблагодарить людей, сыгравших незаметную, но особую роль в создании фонда, а также наших соотечественников по всему миру, которые в этот решающий момент поддержали народ Арцаха», — сказал А. Аванесян.
По словам руководителя отдела международных связей и Диаспоры фонда Эммы Петросян, структура приняла 15 деловых и благотворительных программ.
«Для реализации этих идей 10 декабря фонд впервые организовал в Арцахе беспрецедентный телемарафон под названием "Встань рядом с Арцахом".
Через 15 дней после старта телемарафона обо всех собранных средствах  был опубликован отчет. На данный момент сумма составляет 92 миллиона 137 тысяч драмов, 1000 евро и 25 050 долларов. Мы благодарим всех, кто внес свой вклад в реализацию этой благородной идеи», — отметила Э. Петросян.
Начальник отдела контроля и мониторинга Инна Закарян заверила, что они будут добиваться справедливого и целевого использования каждой копейки.
По словам начальника отдела стратегического планирования благотворительных инвестиционных программ структуры Беллы Саркисян, наряду с высоким чувством патриотизма их бенефициары наделены трудолюбием, ответственностью, светлым видением Родины.
«Мы рады, что на данный момент на нашем мероприятии присутствуют люди с такими качествами, которые являются бенефициарами, финансируемыми фондом для реализации первого этапа проектов», — отметила Б. Саркисян.
В завершение мероприятия Левон Гулян, генеральный директор фонда "Центр высоких технологий и стратегического планирования", вручил меморандумы авторам 10 профинансированных проектов.