Մայրաքաղաքի Մարտունի փողոցում բազմաբնակարան բնակելի շենքի շինաշխատանքներն ակտիվ ընթացքի մեջ են
ԱՀ Ստեփանակերտ քաղաքի Մարտունի 45 հասցեում ակտիվորեն շարունակվում են բազմաբնակարան շենքի կառուցման շինարարական աշխատանքները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 2 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրեց ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության մամուլի պատասխանատու Մարթա Դանիելյանը:
«44-օրյա պատերազմի օրերին հրետակոծության հետևանքով այդ փողոցում զգալի չափով բնակելի տներ ավերվեցին։ Ելնելով ուսումնասիրությունների արդյունքներից` ծրագրվեց տեղում իրականացնել բազմաբնակարան նոր շենքի կառուցապատում, իսկ բնակարանները տրամադրել ոչ միայն այդ հասցեի, այլև հարևանությամբ գտնվող վթարային համարվող բնակելի տների բնակիչներին, ինչպես նաև տեղահանված մեր քաղաքացիներին»,-նշել է Մ. Դանիելյանը՝ հավելելով, որ այս պահի դրությամբ իրականացվում են հիմքերի կառուցման, մասնավորապես՝ հիմնային հեծանների բետոնալցման աշխատանքներ։
Մեր զրուցակցի խոսքով՝ շենքը կունենա 6 հարկ՝ ընդհանուր 23 բնակարաններով։ Բնակարանները կլինեն 1, 2, 3 և 4 սենյականոց՝ յուրաքանչյուր հարկում համապատասխանաբար 2, 5, 13 և 3-ական բնակարան։ Շենքի կառուցապատման աշխատանքներն իրականացվում են պետական միջոցներով, իսկ կապալառուն «Հաբանդ» ՍՊ ընկերությունն է։

Активно ведется строительство многоквартирного жилого здания на улице Мартуни в столице
Активно ведется строительство многоквартирного здания по адресу улица Мартуни, 45, г. Степанакерт, Республика Арцах.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщила пресс-секретарь Министерства градостроительства Республики Арцах Марта Даниелян.
«Во время 44-дневной войны большое количество жилых домов на этой улице было разрушено в результате обстрелов. По результатам исследования на месте планировалось построить новое многоквартирное здание, а квартирами обеспечить не только жителей этого адреса, но и жильцов домов, признанных аварийными, а также нашим перемещенным гражданам», — отметила М. Даниелян, добавив, что в данный момент ведется закладка фундаментов, в частности, бетонирование опорных столбов.
По словам нашей собеседницы, в здании будет 6 этажей, всего 23 квартиры. Квартиры будут 1, 2, 3 и 4 комнатные, 2, 5, 13 и 3 квартиры на каждом этаже соответственно. Строительство здания ведется за счет государственных средств, подрядчиком выступает ООО «Хабанд».