Հանրապետության նախագահը ծանոթացել է օկուպացված Ակնաղբյուրի բնակիչների համար կառուցվող նոր բնակավայրի շինաշխատանքներին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Ասկերանի շրջանի Քռասնի համայնքի վարչական տարածք, որտեղ համանուն շրջանի՝ Ադրբեջանի կողմից օկուպացված Ակնաղբյուր համայնքի բնակիչների համար նոր բնակավայր է կառուցվում:
Հանրապետության նախագահը ծանոթացել է օկուպացված Ակնաղբյուրի բնակիչների  համար կառուցվող նոր բնակավայրի շինաշխատանքներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 4 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Երկրի ղեկավարը հետևել է անցած տարվա նոյեմբերից մեկնարկած շինաշխատանքների ընթացքին։ Այստեղ, ըստ նախագծի, նախատեսվում է կառուցել 12 բնակելի շենք՝ 216 բնակարաններով: Արայիկ Հարությունյանը մի շարք հանձնարարականներ է տվել պատասխանատուներին, ընդգծել  բնակիչների համար գյուղատնտեսությամբ զբաղվելու հնարավորությունների ստեղծման կարևորությունը:
Ծրագիրն իրականացվում է պետական միջոցներով՝ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության պատվերով:
Բնակավայրը կունենա  խաղահրապարակներ և բնակիչների կենսաապահովման համար անհրաժեշտ ենթակառուցվածքներ: Այն նախատեսվում է շահագործման հանձնել 2023թ.-ի սկզբին:

Президент республики ознакомился с ходом строительства нового населенного пункта для жителей оккупированного Акнахпюра
Президент Республики Арцах Араик Арутюнян посетил административную территорию общины Красни Аскеранского района, где строится новый поселок для жителей оккупированного Азербайджаном села Акнахпюр.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
Глава государства понаблюдал за ходом строительных работ, начавшихся в ноябре прошлого года. По проекту здесь планируется построить 12 жилых домов с 216 квартирами. Араик Арутюнян дал ряд поручений ответственным лицам, подчеркнув при этом важность создания для жителей возможности заниматься сельским хозяйством.
Проект осуществляется за счет государственных средств по заказу Министерства территориального управления и инфраструктур.
В поселке, который планируется сдать в эксплуатацию в начале 2023 года, будут детские площадки и необходимая для проживания инфраструктура.