Ստեփանակերտի կենտրոնական ավտոկայանը կբարեկարգվի
2021թվականի ընթացքում կազմակերպվել են 5 նոր երթուղիներ՝ Ստեփանակերտ-Դաշուշեն-Ստեփանակերտ, Ստեփանակերտ-Քռասնի- Ստեփանակերտ, Ստեփանակերտ-Բերքաձոր-Ստեփանակերտ, Ստեփանակերտ-Կարմիր Շուկա-Մարտունի-ՆՆգի-Ստեփանակերտ, Ստեփանակերտ- ՆՆգի- Մարտունի- Կարմիր Շուկա -Ստեփանակերտ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 4 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ այս մասին այսօր` փետրվարի 4-ին տեղի ունեցած մամլո ասուլիսի ժամանակ ասել է ԱՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Հայկ Խանումյանը:
«2021թ. «Կենտրոնական ավտոկայան» ՓԲ ընկերությանը «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի կողմից տրամադրվել են 10 ավտոբուսներ: Այս ներդրումը կարևոր է, քանի որ հանրային տրանսպորտը պատերազմի ընթացքում բավականին մաշվել և տուժել էր: Վերանորոգվել է Մարտակերտի ավտոկայանը, իսկ 2022թ. նախատեսվում է վերանորոգել Մարտունու երթակարգավարական կետը և բարեկարգման աշխատանքներ իրականացնել «Կենտրոնական ավտոկայան» ՓԲ ընկերության տարածքում», - նշել է Հ. Խանումյանը:

Центральный автовокзал Степанакерта будет благоустроен
В 2021 году организовано 5 новых маршрутов: Степанакерт-Дашушен-Степанакерт, Степанакерт-Красни-Степанакерт, Степанакерт-Беркадзор-Степанакерт, Степанакерт-Кармир Шука-Мартуни-Нги-Степанакерт, Степанакерт-Ннги-Мартуни-Кармир Шука-Степанакерт.
СТЕПАНАКЕРТ, 4 февраля, АРЦАХПРЕСС- Как передает корреспондент "Арцахпресс", об этом на пресс-конференции,  состоявшейся сегодня, 4 февраля заявил министр территориального управления и инфраструктуры Республики Арцах Айк Ханумян.
«В 2021 году ЗАО «Центральный автовокзал» было предоставлено 10 автобусов Всеармянским фондом «Айастан». Это вложение важно, потому что общественный транспорт был сильно изношен и поврежден во время войны. Мартакертский автовокзал был отремонтирован, а в 2022 г. планируется отремонтировать КПП «Мартуни», провести работы по благоустройству на территории ЗАО «Центральный автовокзал», — отметил А. Ханумян.