Արցախում կորոնավիրուսային հիվանդության 117 նոր դեպք է գրանցվել
Փետրվարի 8-ին՝ ժամը 11:00-ի դրությամբ, Արցախում կատարվել է 230 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 117 նոր դեպք է գրանցվել:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 8 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 1 մարդ: Ստացիոնար բուժվողների թիվը 32 է:
Այսպիսով՝ 2022 թվականին կատարվել է 3316 թեստավորում, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 677 դեպք: Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 19 դեպք է արձանագրվել:
«Տեղեկացնում ենք, որ անհրաժեշտ է՝ հանրապետության բնակչությունը օր առաջ պատվաստվի (COVID-19)-ի դեմ պատվաստանյութով՝ պահպանելով իրենց և հարազատների առողջությունը:

В Арцахе выявлено 117 новых случаев заболевания коронавирусом
По состоянию на 11:00 8 февраля в Арцахе было проведено 230 тестов, в результате зарегистрирован 117 новых случаев заболевания коронавирусом.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 февраля, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает "Арцахпресс" Министерство здравоохранения  Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 32 пациентов. Один человек умер от коронавируса.
Всего в Арцахе в 2022 году в лабораториях обследование на выявление коронавируса прошли 3316 человек, у 677 из них тесты дали положительный результат. Всего было зарегистрировано 19 смертей от коронавируса.