Նվիրումը` անմահություն... Արսեն Արզումանյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 8 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Նրանցից է լեյտենանտ Արսեն Արզումանյանը: Արսեն Արամի Արզումանյանը ծնվել է 1996 թվականի սեպտեմբերի 4-ին, Ստեփանակերտ քաղաքում: Ավարտել է Ասկերանի շրջանի Իվանյան գյուղի միջնակարգ դպրոցը: 2013-2020 թթ. սովորել է Մեսրոպ Մաշտոց համալսարանի տնտեսաիրավաբանական ֆակուլտետում:
«2014-2016 թթ. պարտադիր զինվորական ծառայություն է անցել Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակում: 2017 թվականից ծառայել է ԱՀ ԱԱԾ-ում: 2020թ. չարաբասիկ պատերազմի առաջին իսկ օրերից Արսենը կցվել է հայրենիքի պաշտպանության գործին, կռվել է Եղնիկներում, Ջրականում, Հադրութում: Զոհվել է նոյեմբերի 3-ին, Սղնախ գյուղի մարտերում: Հայրենիքի պաշտպանության գործում իր առջև դրված մարտական խնդիրները գերազանց կատարելու համար պարգևատրվել է մի շարք մեդալներով։ Նա միշտ եղել է, կա ու կմնա իմ հուշերում։ Մենք բոլորս պարտական ենք մեր սրբացած նահատակներին, ովքեր իրենց արյան գնով պահեցին մեր հողը», - «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է հայրենիքի նվիրյալ Արսենի ընտրյալը՝ Լիան:
Արսեն Արամի Արզումանյանը հետմահու պարգևատրվել է «Արիության համար» և «Մարտական ծառայություն» մեդալներով:

Devotion is immortality....Arsen Arzumanyan
During the recent Artsakh War many devotees have sacrificed their lives for the salvation of the homeland.
STEPANAKERT, FEBRUARY 8, ARTSAKHPRESS: One of them is Lieutenant Arsen Arzumanyan. Arsen Arzumanyan was born on September 4, 1996, in the city of Stepanakert. He graduated from the secondary school of the Ivanyan village of the region of Askeran. From 2013-2020 he studied Economics and Law at Mesrop Mashtots University.
“From 2014-2016 he performed compulsory military service in the Artsakh Republic Defense Army. Since 2017 he had served in the NSS of the Republic of Artsakh. On the very first day of the 44-Day Artsakh  War, Arsen left for battlefield, fought in Eghnikner, Jrakan and Hadrut. He died on November 3, in the battles of the Sghnakh village.