Նվիրումը` անմահություն... Արսեն Արզումանյան
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 8 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Նրանցից է լեյտենանտ Արսեն Արզումանյանը: Արսեն Արամի Արզումանյանը ծնվել է 1996 թվականի սեպտեմբերի 4-ին, Ստեփանակերտ քաղաքում: Ավարտել է Ասկերանի շրջանի Իվանյան գյուղի միջնակարգ դպրոցը: 2013-2020 թթ. սովորել է Մեսրոպ Մաշտոց համալսարանի տնտեսաիրավաբանական ֆակուլտետում:
«2014-2016 թթ. պարտադիր զինվորական ծառայություն է անցել Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակում: 2017 թվականից ծառայել է ԱՀ ԱԱԾ-ում: 2020թ. չարաբասիկ պատերազմի առաջին իսկ օրերից Արսենը կցվել է հայրենիքի պաշտպանության գործին, կռվել է Եղնիկներում, Ջրականում, Հադրութում: Զոհվել է նոյեմբերի 3-ին, Սղնախ գյուղի մարտերում: Հայրենիքի պաշտպանության գործում իր առջև դրված մարտական խնդիրները գերազանց կատարելու համար պարգևատրվել է մի շարք մեդալներով։ Նա միշտ եղել է, կա ու կմնա իմ հուշերում։ Մենք բոլորս պարտական ենք մեր սրբացած նահատակներին, ովքեր իրենց արյան գնով պահեցին մեր հողը», - «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է հայրենիքի նվիրյալ Արսենի ընտրյալը՝ Լիան:
Արսեն Արամի Արզումանյանը հետմահու պարգևատրվել է «Արիության համար» և «Մարտական ծառայություն» մեդալներով:

Преданность - бессмертие... Арсен Арзуманян
СТЕПАНАКЕРТ, 8 февраля, АРЦАХПРЕСС- Один из них – лейтенант Арсен Арзуманян. Арсен Арамович Арзуманян родился 4 сентября 1996 года в городе Степанакерт. Окончил среднюю школу села Иванян Аскеранского района. В 2013-2020 годах учился на экономико-юридическом факультете Университета имени Месропа Маштоца.
"В 2014-2016 годах служил в Армии обороны Республики Арцах. С 2017 года служил в СНБ Республики Арцах. С первых же дней зловещей войны 2020 года Арсен встал на защиту Родины, воевал в Ехникнере, Джракане и Гадруте. Погиб 3 ноября в боях у села Сгнах. За отличное выполнение боевых задач по защите Родины награжден рядом медалей. Он всегда был, есть и останется в моей памяти. Мы все в долгу перед нашими преданными мучениками, которые ценой своей жизни сохранили нашу землю», - сказала корреспонденту "Арцахпресс"  избранница Арсена Лия.