Ընթացիկ տարում Արցախ այցելող զբոսաշրջիկների թվի աճ է նկատվում
2022 թվականի հունվարի 1-ից մինչև փետրվարի 1-ը Արցախի Հանրապետություն այցելած զբոսաշրջիկների թիվը, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ, աճել է:
Ընթացիկ տարում Արցախ այցելող  զբոսաշրջիկների թվի աճ է նկատվում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 8 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ էկոնոմիկայի և գյուղատնտեսության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պատասխանատու Գոհար Հայրապետյանը:
«1 ամսվա կտրվածքով Արցախի Հանրապետություն է այցելել 415 օտարերկրյա զբոսաշրջիկ` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 90-ի դիմաց: Զբոսաշրջիկներից 374-ը ԱՊՀ անդամ երկրների քաղաքացիներ են, 41-ն Արցախում հյուրընկալվել են այլ երկրներից», - նշեց Գ. Հայրապետյանը` ընդգծելով` Արցախ այցելողների մոտ անվտանգության առումով մտավախություններ չկան։

The number of tourists visiting Artsakh increases
In January- February, 2022, the number of tourists visiting the Republic of Artsakh increased as compared to the same period of the previous year.
STEPANAKERT, FEBRUARY 8, ARTSAKHPRESS: Gohar Hayrapetyan, Head of the Information and Public Relations Department of the Ministry of Economy and Agriculture of the Republic of Artsakh, told "Artsakhpress".
"For a month, 415 foreign tourists visited the Republic of Artsakh, as compared to 90 in the same period last year.
374 of the tourists were the citizens of CIS member states; 41 tourists were hosted in Artsakh from other countries," said G. Hayrapetyan, emphasizing that  the visitors have no security concerns.