Ընթացիկ տարում Արցախ այցելող զբոսաշրջիկների թվի աճ է նկատվում
2022 թվականի հունվարի 1-ից մինչև փետրվարի 1-ը Արցախի Հանրապետություն այցելած զբոսաշրջիկների թիվը, նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ, աճել է:
Ընթացիկ տարում Արցախ այցելող  զբոսաշրջիկների թվի աճ է նկատվում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ 8 փետրվարի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է ԱՀ էկոնոմիկայի և գյուղատնտեսության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնի պատասխանատու Գոհար Հայրապետյանը:
«1 ամսվա կտրվածքով Արցախի Հանրապետություն է այցելել 415 օտարերկրյա զբոսաշրջիկ` նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի 90-ի դիմաց: Զբոսաշրջիկներից 374-ը ԱՊՀ անդամ երկրների քաղաքացիներ են, 41-ն Արցախում հյուրընկալվել են այլ երկրներից», - նշեց Գ. Հայրապետյանը` ընդգծելով` Արցախ այցելողների մոտ անվտանգության առումով մտավախություններ չկան։

В этом году увеличилось количество туристов, посещающих Арцах
С 1 января по 1 февраля 2022 года количество туристов, посетивших Республику Арцах, увеличилось по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 февраля, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявила начальник отдела по связям с общественностью и прессой Министерства экономики и сельского хозяйства Республики Арцах Гоар Айрапетян.
«За месяц Республику Арцах посетили 415 иностранных туристов по сравнению с 90 за аналогичный период прошлого года. 374 туриста являются гражданами стран-участниц СНГ, 41 из других стран", - отметила Г. Айрапетян, подчеркнув, что у приезжающих в Арцах нет проблем с безопасностью.